PRZETARG NA ROBOTY DROGOWE
Ogłoszenie o zamówieniu
-
Zamawiający:
Gmina Łomża reprezentowana przez Piotra Kłysa – Wójta Gminy,
Adres Urzędu Gminy: ul. M. Skłodowskiej Curie 1a, 18-400 Łomża, tel. 086-2163667, fax 086-2165264, województwo podlaskie, powiat łomżyński.
-
Trybu dzielenia zamówienia: postępowanie o udzielenie zamówienia o wartości zamówienia mniejszej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych – przetarg nieograniczony w formule „zaprojektuj i wybuduj” – art. 39 ustawy Prawo zamówień publicznych
-
Specyfikacja istotnych warunków zamówienia zamieszczona jest na stronie internetowej: www.gminalomza.pl/bip.
Informacje dotyczące zamówienia i specyfikacji można uzyskać u Krystyny Lipińskiej w Urzędzie Gminy Łomża przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 1a, pok. nr 11, w dniach roboczych od godziny 800 do 1530 tel. 86 4737325 lub 509 069 487, e-mail klipinska@gminalomza.pl lub sekretariat@gminalomza.pl. – z dopiskiem „przetarg na przebudowę drogi we wsi Grzymały Szczepankowskie”.
-
-
Przedmiot zamówienia.
Określenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień: 71320000-7 i 45233123-7
-
Nazwa przedmiotu zamówienia:
„Przebudowa drogi gminnej nr 105 689 B Grzymały Szczepankowskie – Mikołajki – w formule ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”.
-
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie:
1. Opracowanie dokumentacji na przebudowę z rozbudową drogi – w zakresie niezbędnym do uzyskania przez Zamawiającego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w trybie przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (j. t. Dz. U. z 2015 r. poz. 2031) – CPV nr 71320000-7 – w zakresie i ilościach określonych w wymaganiach zawartych w punkcie 2.1.1. Programu Funkcjonalno – Użytkowego.
2. Obsługa geodezyjna,
3. Roboty drogowe – przebudowa drogi o długości 950 m – CPV nr 45233123-7:
-
Szacunkowe zestawienie ilości robót do wykonania zawiera dział III Programu Funkcjonalno – Użytkowego,
-
Wstępny zakres i rodzaj robót do wykonania zawiera pkt 2.1.2. – 2.1.4. Programu Funkcjonalno – Użytkowego,
4. Projekt organizacji ruchu na czas budowy,
Zakres rzeczowy oraz technologia wykonania zostały określone w załączonym do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) Programie Funkcjonalno – Użytkowym. Inwentaryzacja stanu istniejącego została pokazana w załączonej do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) mapie do celów projektowych.
-
-
Wymagania dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia.
-
Wymagania jakościowe i materiałowe.
Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w przedmiarach i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót.
-
Podwykonawcy:
Zamawiający dopuszcza wykonywanie robót przy użyciu podwykonawców lub dalszych podwykonawców – pod warunkiem zachowania ustaleń zawartych w § 7 umowy, której wzór stanowi załącznik nr 8 do SIWZ.
W uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo odrzucenia wniosków.
-
Termin wykonania zamówienia:
-
dokumentacja projektowa – nie później, jak do 30 listopada 2016 r., z zastrzeżeniem, że projekt architektoniczno – budowlany – nie później, jak do 28 października 2016 r.
-
roboty budowlane – nie później, jak do 31 lipca 2017 r.
-
Nie dopuszcza się składania ofert częściowych.
-
Warunki udziału w postępowaniu.
W przetargu mogą brać udział wykonawcy, którzy spełnią warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy pzp dotyczące:
-
posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
-
posiadania wiedzy i doświadczenia,
-
dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
-
sytuacji ekonomicznej i finansowej,
oraz nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2.
-
-
Dokumenty:
-
Na potwierdzenie spełnienia warunków określonych w punkcie 7 wykonawca przedłoży:
-
-
wykaz co najmniej dwóch wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres) robót budowlanych odpowiadających przedmiotowi zamówienia o wartości minimum 800 000,00 (słownie: osiemset tysięcy) złotych każda, oraz co najmniej dwóch opracowanych dokumentacji na budowę, przebudowę lub remont drogi o długości ok. 1,0 km.
-
wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami,
-
wykaz zaangażowanych pracowników technicznych lub instytucji technicznych, niezależnie od tego, czy są one częścią przedsiębiorstwa wykonawcy,
-
oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają uprawnienia budowlane w zakresie dróg,
-
opłaconą polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej po 100 000 (słownie: sto tysięcy) złotych.
-
Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunku sytuacji ekonomicznej i finansowej (art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp) polegać będzie na zdolnościach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, zamawiający wymaga przedłożenia opłaconych polis, a w przypadku ich braku innych dokumentów potwierdzających – dla każdego z tych podmiotów – że są oni ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. W takim przypadku łączna kwota opłaconych polis powinna wynosić co najmniej po 100 000,00 (słownie: sto tysięcy) złotych. Zamawiający żąda ponadto – w takim przypadku – złożenia oświadczeń przez te podmioty o solidarnej odpowiedzialności tych podmiotów z wykonawcą.
-
Jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu dotyczących wiedzy i doświadczenia polegać będzie na zasobach wiedzy i doświadczenia innych podmiotów, to podmioty te muszą aktywnie uczestniczyć w realizacji zamówienia. W związku z tym zamawiający żąda, aby w tym przypadku wykonawca przedłożył oświadczenie złożone przez każdy podmiot o braku podstaw do wykluczenia z postępowania stosownie do art. 24 ust. 1 ustawy pzp, aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowegopotwierdzające, że podmiot nie zalega z opłacaniem podatków i opłat i aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych potwierdzające, że podmiot nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne.
-
Wykonawca wraz z ofertą złoży listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, albo informację, że nie należy do grupy kapitałowej – w przypadku składania oferty na obie części, lista lub informacja może być jedna.
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: 20 000,00 (słownie: dwadzieścia tysięcy 00/100) złotych.
-
-
Kryteria oceny ofert dla obu części:
-
Kryteria: cena – waga 70 %, okres gwarancji – waga 15 %, termin opracowania projektu budowlanego– waga 15 %.
-
-
Oferty należy składać do dnia 11 sierpnia 2016 r. do godziny 1000 w pok. nr 4 Urzędu Gminy Łomża ul. Marii Skłodowskiej – Curie 1A.
-
Otwarcie ofert nastąpi w dniu 11 sierpnia 2016 r. o godzinie 1015 w pok. nr 4 Urzędu Gminy Łomża – adres j.w.
- SIWZ (pdf) 1 sie 2016 16:10 0,39 MB
- załączniki do pobrania (rtf) 27 lip 2016 15:50 0,19 MB
- Program Funkcjonalno-Użytkowy (pdf) 27 lip 2016 13:43 0,47 MB
- wtórnik-arkusz 1 (pdf) 27 lip 2016 13:44 0,13 MB
- wtórnik-arkusz 2 (pdf) 27 lip 2016 13:45 0,22 MB