Urząd Gminy Łomża

Biuletyn Informacji Publicznej

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski działa przy Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży od początku funkcjonowania placówki. Przez kolejne lata zmieniali się członkowie tej organizacji jak i jej opiekunowie. Obecnie tę zaszczytną funkcję, już drugą kadencję, pełni mgr Małgorzata Nasiadko.
Skład SU stanowią zawsze najbardziej kreatywni i aktywni społecznie uczniowie. Spośród nich wyłaniany jest Zarząd, który bezpośrednio odpowiada za opracowanie rocznego planu pracy i jego właściwą realizację.
Uczniowie podejmują różne działania, aby zdobyć środki finansowe, które są niezbędne do realizacji wyznaczonych przez siebie celów, m. in. prowadzą akcje sprzedaży ciasta, loterie fantowe, dyskoteki itd. Zgromadzone w ten sposób pieniądze pozwalają na organizowanie imprez i utrwalanie ich na filmach fotograficznych.
Naczelnym zadaniem Samorządu Uczniowskiego jest organizowanie życia kulturalnego w szkole (ślubowanie uczniów klas pierwszych, Dzień Nauczyciela, Walentynki, Dzień Wiosny, Dni Otwarte Szkoły, Dzień Dziecka, Dzień Sportu itd.). Młodzież aktywnie bierze też udział w akcjach charytatywnych, np. Noworoczny Dar Serca, WOŚP, Góra Grosza, Wszystko dla dzieci. Przekazuje też pieniądze, pozyskane w różny sposób, na konta znanych fundacji, czy prywatnie, pomagając chorym rówieśnikom. Uczniowie SU aktywnie włączają się też w programy profilaktyczne, np. Dzień bez papierosa, STOP przemocy, Światowy Dzień AIDS, Światowy Dzień Zdrowia itd.
Samorząd Uczniowski ma do własnej dyspozycji rozgłośnię radiowęzła i klub. Pomieszczenia te wyposażone są w dwa stanowiska komputerowe z możliwością korzystania z Internetu.
Młodzież własne członkostwo w tej organizacji traktuje jako ogromne wyróżnienie i wielką nobilitację.
Opracowała:
mgr M. Nasiadko
Data powstania: poniedziałek, 28 cze 2004 10:21
Data opublikowania: poniedziałek, 28 cze 2004 10:30
Opublikował(a): Dorota Karwowska
Zaakceptował(a): Wiesława Masłowska
Artykuł był czytany: 2429 razy