Urząd Gminy Łomża

Biuletyn Informacji Publicznej

Uchwała Nr XIV/78/07

z dnia: 19 grudnia 2007 r.
w sprawie: określenia w drodze Regulaminu wysokości stawek dodatku mieszkaniowego oraz szczegółowych zasad jego przyznawania i wypłacania dla nauczycieli szkół, dla których Gmina Łomża jest organem prowadzącym.
2006 r. Nr 97, poz. 674, Nr 170, poz. 1218, Nr 220, poz. 1600, z 2007 r. Nr 17, poz. 95, Nr 80, poz. 542, Nr 102, poz. 689, Nr 158, poz. 1103, Nr 176, poz. 1238) uchwala się, co następuje:
§ 1. Po uzyskaniu zgody związków zawodowych nauczycieli określa się w drodze Regulaminu stanowiącego załącznik do uchwały wysokość stawek dodatku mieszkaniowego oraz szczegółowe zasady jego przyznawania i wypłacania dla nauczycieli szkół, dla których Gmina Łomża jest organem prowadzącym.
§ 2. Dodatki mieszkaniowe nauczycieli wypłacane przez pracodawców na podstawie niniejszej uchwały dotyczą okresu od 1 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2008 roku.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2008 r.


















Załącznik
do uchwały NR XIV/78/07
Rady Gminy Łomża
z dnia 19 grudnia 2007 r.
REGULAMIN
w sprawie określenia wysokości stawek dodatku mieszkaniowego oraz szczegółowych zasad jego przyznawania i wypłacania dla nauczycieli szkół, dla których Gmina Łomża jest organem prowadzącym.
§ 1. Regulamin dotyczy nauczycieli posiadających kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela, zatrudnionych w wymiarze nie niższym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć
w szkołach położonych na terenie wiejskim.
§ 2. Nauczycielowi, o którym mowa w § 1, przysługuje nauczycielski dodatek mieszkaniowy, zwany dalej „dodatkiem” ,w wysokości uzależnionej od liczby członków rodziny, wypłacany co miesiąc „z dołu” w wysokości:
1) jedna osoba – 6 % miesięcznej stawki minimalnego wynagrodzenia za pracę pracowników, wynikającego z ustawy z dnia 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. Nr 200, poz. 1679 z późn. zm.), zwanego dalej minimalnym wynagrodzeniem”-dla 1 osoby;
2) dwie osoby – 8 % minimalnego wynagrodzenia;
3) trzy osoby -10 % minimalnego wynagrodzenia;
4) cztery osoby i więcej – 12 % minimalnego wynagrodzenia.
§ 3. Do osób, o których mowa w § 2 zalicza się nauczyciela, współmałżonka oraz wspólnie
z nim zamieszkujących i pozostających na jego wyłącznym utrzymaniu dzieci do ukończenia szkoły ponad gimnazjalnej nie dłużej jednak niż do ukończenia 20 roku życia lub podjęcia pierwszej pracy przed tą datą, studentów nie mających własnego źródła dochodów nie dłużej niż do ukończenia 25 roku życia, a także rodziców na wyłącznym utrzymaniu nauczyciela.
§ 4. Kwoty przypadającego dodatku zaokrągla się do pełnych złotych w ten sposób, że kwotę do 0,49 zł pomija się, a kwotę od co najmniej 0,50 zł zaokrągla się do pełnego złotego.
§ 5. Nauczycielowi i jego współmałżonkowi, będącemu także nauczycielem, stale z nim zamieszkującym, przysługuje tylko jeden dodatek w wysokości określonej w § 2. Małżonkowie określają pracodawcę, który będzie wypłacał dodatek.
§ 6. Dodatek przysługuje nauczycielowi niezależnie od tytułu prawnego do zajmowanego przez niego lokalu mieszkaniowego.
§ 7. Dodatek przysługuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono wniosek o jego przyznanie.
§ 8. Dodatek przysługuje w okresie wykonywania pracy, a także w okresach:
1) pobierania zasiłku z ubezpieczenia społecznego;
2) nie świadczenia pracy, za które przysługuje wynagrodzenie;
3) odbywania zasadniczej służby wojskowej, przeszkolenia wojskowego, okresowej służby wojskowej; w przypadku jednak gdy z nauczycielem powołanym do służby zawarta była umowa o pracę na czas określony, dodatek wypłaca się nie dłużej niż do końca okresu, na który umowa ta została zawarta;
4) korzystania z urlopu wychowawczego, przewidzianego w odrębnych przepisach.
§ 9. Dyrektorowi szkoły dodatek przyznaje Wójt Gminy Łomża, a nauczycielowi dyrektor szkoły.

Data dodania:
Data upublicznienia: czwartek, 27 gru 2007 09:31
Opublikował(a): Admin
Zaakceptował(a): Admin
Artykuł był czytany: 1808 razy