Strona główna » Dla mieszkańców » „Dobry Start”
21
cze
2018

"Dobry Start", czyli wyprawka szkolna 300+

Wójt Gminy Łomża i Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża zapraszają do składania wniosków o świadczenie „Dobry Start”.

Dla kogo i w jaki sposób otrzymać pieniądze na wyprawkę 300+?

 „Dobry Start” to 300 zł. Przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

 

Na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku (www.bialystok.uw.gov.pl) została założona zakładka Programu „DOBRY START”, która zawiera informacje dotyczące jednorazowego wsparcia dla każdego uczącego  się dziecka.

Aby uzyskać informacje w w.w sprawie należy kliknąć  „ DOBRY START”

 

Program "Dobry Start"

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje , które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń)  właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko (w przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie).

 

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną takich banków, jak: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA, mBank SA, Nest Bank S.A, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), SGB-Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze. Możliwość składania wniosku będzie dostępna niebawem również w Banku BGŻ BNP Paribas, natomiast Bank Zachodni WBK włączy się w akcję informacyjną o programie "Dobry Start" i będzie zachęcać do złożenia wniosku korzystając z Profilu zaufanego.

Składając wniosek drogą elektroniczną należy wybrać właściwy organ tj. Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża, oznaczony w systemie jako GOPS Łomża, zgodnie z poniższą grafiką:

Złożenie wniosku o świadczenie dobry start w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września 2018r.

W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. 

Od 1 sierpnia wnioski można złożyć także drogą tradycyjną (papierową).

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Złożenie wniosku po upływie wyznaczonego terminie zostaje bez rozpatrzenia.

300 zł. nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu.

Od 1 sierpnia 2018 roku wnioski będzie można składać w Urzędzie Gminy Łomża przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 1apokój nr 17 i 17a w godz. 7:45 – 15:45

Więcej informacji pod nr tel. 86 2245005

Wzór wniosku oraz załącznik do wniosku do pobrania poniżej artykułu.

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.