Strona główna » Dla mieszkańców » „Dobry Start”
20
lip
2018

Dobry start Gminy Łomża, czyli rusza wypłata 300+

Już 25 lipca, jako jedna z pierwszych, Gmina Łomża rozpocznie wypłacanie świadczenia „Dobry start”, czyli wyprawki szkolnej 300+, o którą składanie wniosków elektronicznych rozpoczęło się 1 lipca 2018 r.

Przypomnijmy, że „Dobry start” to rządowy program będący komponentem kompleksowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.
Do tej pory w gminie wydano już 120 informacji, potwierdzających przyznanie świadczenia na łączną kwotę ok. 60 tysięcy zł dla 167 dzieci. Kolejne wnioski rozpatrywane są na bieżąco przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża.
- Cieszymy się, że wielu naszych mieszkańców zdecydowało się na złożenie wniosku drogą elektroniczną, co przyspiesza i ułatwia wypłacanie świadczeń – mówi Małgorzata Kozicka, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża.
Osoby, które dotychczas nie złożyły wniosków o świadczenie „Dobry start” w wersji elektronicznej od 1 lipca, mogą to zrobić od 1sierpnia w wersji papierowej do końca listopada 2018 r. (włącznie).
- Pragniemy również przypomnieć, iż od 1 sierpnia wnioski na świadczenia wychowawcze, zasiłki rodzinne, fundusz alimentacyjny, będą przyjmowane w godzinach pracy Urzędu
od 7:45 do 15:45. Planowane jest wydłużenie godzin przyjmowania wniosków, o czym poinformujemy w najbliższym czasie – dodaje Kierownik.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.