Strona główna » Dla mieszkańców » Gospodarka odpadami
11
wrz
2015

Nowa umowa na odbiór odpadów komunalnych podpisana

W czwartek (10.09) Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys podpisał czteroletnią umowę na odbiór odpadów komunalnych. Od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2019 r. odpady z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Łomża będzie odbierać firma Winpol z Łomży. Dokument podpisany przez Wójta oraz dyrektora firmy Lecha Wiśniewskiego opiewa na kwotę 2 192 832, 08 zł.

Umowa została podpisana w wyniku rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego przez Wójta 15 czerwca bieżącego roku na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych w którym wzięło udział 5 firm. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpiło 10 sierpnia, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Winpol.

Nowa umowa różni się od poprzednich na odbiór odpadów zawieranych przez Gminę, w szczególności okresem na jaki będzie obowiązywać oraz nieuwzględnieniem w niej odbioru odpadów problemowych (tj. meble, zużyty sprzęt adg rtv, zużyte opony itp.), których transportem od przyszłego roku zajmie się nowo utworzony Zakład Usług Komunalnych Gminy Łomża, co zapewni Gminie dodatkowe oszczędności. Nie zmieni się natomiast częstotliwość odbioru jak również podział frakcji na jakie mieszkańcy segregują odpady.

Według Wójta Piotra Kłysa umowa na okres czteroletni zapobiegnie problemom jakie mieszkańcy gminy zgłaszali w ubiegłych latach związanym z corocznymi zmianami firm zajmujących się odbiorem odpadów.

 

  • Nowa umowa na odbiór odpadów komunalnych podpisana
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.