Strona główna » Dla mieszkańców
16
lut
2021

Płać podatki tu, gdzie mieszkasz

Dlaczego ważne jest, abyśmy swoje podatki płacili tu, gdzie mieszkamy? Jakie kwoty z naszego PIT-u wracają do samorządu? Na co są przeznaczane? O tym dowiecie się z krótkiego filmu, który dla Państwa przygotowaliśmy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych to jedno z najważniejszych źródeł dochodów gminy. Zachęcam do płacenia podatków w miejscu, w którym faktycznie mieszkacie - w gminie Łomża. Wówczas aż 38% z płaconych przez Was podatków, wróci do naszej gminy i poprawi komfort także Waszego życia. Im więcej pieniędzy wpłynie do gminnej kasy, tym większa szansa na realizację kolejnych inwestycji tj. budowa dróg, kanalizacji, wodociągów, oświetlenia ulicznego czy zapewnienie dowozu dzieci do szkół.
Nie musicie nawet zmieniać zameldowania. Wystarczy tylko, że w formularzu ZAP-3 dostępnym w Urzędzie Skarbowym wpiszecie Gminę Łomża jako miejsce zamieszkania. Wypełnienie formularza jest proste i bezpłatne. ZAP-3 można złożyć razem z rocznym zeznaniem podatkowym PIT.
Pamiętajcie, że rozliczając się w miejscu zameldowania, które nie jest Waszym faktycznym miejscem zamieszkania wspieracie inwestycje miasta lub gminy, w których na co dzień nie mieszkacie.
 
 
Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste
www.podatki.gov.pl
 
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.