Strona główna » Dla mieszkańców
31
gru
2020

Więcej mieszkańców w Gminie Łomża

Problem wyludniania terenów wiejskich dotyka wiele regionów Polski, w tym także powiatu łomżyńskiego. Inaczej jest jednak w gminie Łomża, gdzie liczba osób zameldowanych ponownie wzrosła i wynosi już 11 274 (wg stanu na dzień 23.12.2020).

Od kilku lat obserwuje się tendencję wzrostowa liczby ludności w gminie, szczególnie w miejscowościach zlokalizowanych w sąsiedztwie Łomży. Taki stan rzeczy jest związany przede wszystkim z migracją mieszkańców miasta na wieś. Niektórych do przeprowadzki mogła skłonić także trwająca pandemia.

Liczba osób zameldowanych w gminie Łomża w stosunku do 2019 r., kiedy wynosiła 11 196 - wzrosła o 78. W 2020 r. na świat przyszło 112 dzieci, w tym 58 chłopców i 54 dziewczynki. Jedno z nich urodziło się w domu rodzinnym, na terenie naszej gminy! Od kilku już lat ze statystyk prowadzonych przez Urząd Stanu Cywilnego Gminy Łomża wynika, że w gminie rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek.

Nowonarodzeni chłopcy najczęściej otrzymywali imiona: Filip, Szymon, Michał, Antoni i Jan. Natomiast jeśli chodzi o dziewczynki to rodzice najchętniej wybierali imiona takiej jak: Zuzanna, Hanna, Maria, Alicja, Kaja i Łucja.

Jedni się rodzą, drudzy odchodzą…

W 2020 r. Urząd Stanu Cywilnego wystawił 120 aktów zgonu. Jednak ta statystyka nie ukazuje faktycznej liczby mieszkańców gminy, którzy odeszli z tego świata. Jeśli osoba zmarła poza granicami gminy, to akt zgonu sporządza urząd właściwy dla miejsca śmierci.

Powiedzieli sobie "tak"...

W 2020 roku 21 par wstąpiło w związek małżeński, podczas gdy w 2019 na taki krok zdecydowało się 31 par. Z pewnością ślubów byłoby więcej, gdyby nie wprowadzane obostrzenia związane z pandemią.

Z ciekawostek:

  • 76 par świętowało srebrne gody 25-rocznicę ślubu 
  • 19 par świętowało złote gody 50-rocznicę ślubu
  • 5 par świętowało diamentowe gody 60-rocznicę ślubu.
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.