Strona główna » Dla mieszkańców
13
lip
2020

Andrzej Duda zwycięża także w gminie Łomża

Andrzej Duda zdobył najwięcej głosów w II turze wyborów prezydenckich nie tylko w kraju, ale także w gminie Łomża. Na kandydata PiS zagłosowało 4 210 naszych mieszkańców, natomiast na jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego – 1670. W naszej gminie odnotowano najwyższą frekwencję w powiecie łomżyńskim.

Mieszkańcy gminy Łomża tłumnie ruszyli do urn wyborczych, aby zagłosować w II turze wyborów na Prezydenta RP, która odbyła się 12 lipca 2020 r. Frekwencja w skali całej gminy wyniosła 66,82% i była wyższa o 4 punkty procentowe niż w I turze. Natomiast podobnie jak 28 czerwca 2020 r. największą frekwencję zanotowała Komisja Wyborcza w Jednaczewie (73,23%) Cieszy fakt, że wśród społeczności wzrasta poczucie obowiązku i troski o Ojczyznę. Na 8 879 osób uprawionych, ważny głos oddało 5 901 wyborców.

FREKWENCJA W GMINIE ŁOMŻA

frekwe swiet.jpg 

 

FREKWENCJA W POWIECIE ŁOMŻYŃSKIM

 frekw.PNG

 

Na obecnego prezydenta Andrzej Dudę zagłosowało 4 210 (71,60%) mieszkańców, czyli o 865 osób więcej niż w I turze. 3 345 (60,04%) mieszkańców gminy. Rafał Trzaskowski otrzymał 1 670 (28,40%) głosów – o 806 więcej niż 28 czerwca.

 duda.PNG

 Zdjęcie: PAP (www.wiadomosci.onet.pl)

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.