Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Szkoły Podstawowe
21
paź
2019

Święto Szkoły Podstawowej w Kupiskach

,,Totus Tuus” pod takim hasłem społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach 16 października 2019r. w sposób niezwykle uroczysty świętowała 13. rocznicę nadania szkole imienia.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej. Celebrował ją proboszcz, ks. Krzysztof Dąbrowski. Po nabożeństwie zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie przeszli do budynku szkoły na główną część obchodów. Pan Dyrektor Karol Łebkowski powitał gości, którzy zaszczycili swoją obecnością: Pana Tomasza Tyszkę – Dyr. Zarządu Ekonomicznego Szkół Gminy Łomża, Panią Bożenę Jackowską - Radną Gminy Łomża, Panią Agatę Tyborowską – Przewodniczącą Rady Rodziców, Pana Czesława Filipkowskiego – przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej Uniqa oraz rodziców. Następnie podkreślił rangę święta, przypominając, że patron szkoły to już Święty Jan Paweł II. Wypowiedział ważne słowa, stwierdzając, że młodzież szkoły powinna czerpać aspiracje i wzorować się na przykładzie tego wybitnego człowieka, który był niezwykle skromny, pracowity, a przede wszystkim wrażliwy na potrzeby innych.

Podczas części artystycznej przygotowanej przez panie: B. Gutowską, M. Nasiadko poświęconej wybitnej postaci, zgromadzeni mogli wysłuchać pięknych fragmentów homilii kierowanych głównie do młodzieży oraz słów, które dla każdego z nas są nadal wyzwaniem. Montaż słowno – muzyczny przybliżył sylwetkę Patrona od jego narodzin przez lata pontyfikatu aż po wyniesienie na ołtarze. Zwieńczeniem występu był taniec uwielbienia, „Błogosławieni”.

 W tym szczególnym dniu odbyło się również uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Dzieci przygotowała wychowawczyni p. D. Wierzbowska. Pierwszoklasiści rozpoczęli swój występ przy akordach poloneza, a następnie zdali „egzamin” gotowości szkolnej. Na pewno zapamiętają ten dzień jako wyjątkowy ze względu na niezwykłą postać i wspaniałe osiągnięcia swego Patrona, na wzór którego mogą kształtować swoje charaktery, osobowość i zdobywać wykształcenie.

Tego dnia nie zabrakło też ciepłych słów adresowanych do nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Autorzy tekstu: B. Gutowska, M. Nasiadko

  • Święto Szkoły Podstawowej w Kupiskach
  • Święto Szkoły Podstawowej w Kupiskach
  • Święto Szkoły Podstawowej w Kupiskach
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.