Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Biblioteki
18
paź
2018

Jest wykonawca na budowę biblioteki w Starych Kupiskach

16 października dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu podpisała umowę na budowę nowego budynku biblioteki w Starych Kupiskach. Pieniądze na inwestycję pochodzą z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020.

Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020" ma na celu przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego. Środki przeznaczone są na zadania związane z remontem, przebudową, rozbudową i budową oraz wyposażeniem budynków bibliotek. Mają one na celu wzmocnienie i rozwój funkcji bibliotek w życiu społeczności lokalnych oraz tworzenia przy bibliotekach Centrum Kultury.

   

Przypominamy, że wniosek gminy, złożony przez Bibliotekę Publiczną Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu, znalazł się wśród 20 placówek rankingu ogłoszonego przez Instytut Książki. O dotacje z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w ramach działania „Infrastruktura bibliotek 2016–2020”. ubiegało się w sumie 220 bibliotek z całej Polski. 
- Chcemy stworzyć mieszkańcom Kupisk miejsce, w którym będą mogli nie tylko poczytać książkę, ale przede wszystkim spotkać się z drugim człowiekiem – przekazuje Wiesława Kłosińska, dyrektor Publicznej Biblioteki Gminy Łomża. – Widzimy jakie są potrzeby dzisiejszych czasów, kiedy za sprawą postępu technicznego zacierają się kontakty międzyludzkie. Dzięki temu miejscu, mieszkańcy będą mogli się integrować i spędzać wspólnie czas ze swoimi dziećmi, wnukami czy sąsiadami oraz rozwijać swoje zainteresowania. Na przykładzie biblioteki w Podgórzu widzimy, że taki ośrodek kulturalny jest potrzebny dla rozwoju społecznego, dlatego cieszę się, że kolejny będzie miał szansę powstać – dodaje zadowolona dyrektor Kłosińska.
Nowoczesna biblioteka w Podgórzu powstała dzięki środkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2011-2014. 

Budynek biblioteki w Starych Kupiskach powstanie na działce gminnej przy remizie OSP, gdzie obecnie znajduje się boisko, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. 
- Zbudujemy nowoczesne centrum kulturalne odpowiadające standardom XXI wieku, dzięki któremu mieszkańcy gminy będą mieli lepszy dostęp do kultury - mówi wójt Piotr Kłys podkreślając, że dziś rola bibliotek nie sprowadza się tylko do wypożyczania książek. 
Poza budową biblioteki w Starych Kupiskach za pieniądze z NPRCz remontowane mają być filie biblioteki w Wygodzie i Konarzycach. Gmina Łomża informuje, że pozyskana dotacja w całości pokryje koszty planowanej inwestycji.

Planowany termin zakończenia  budowy biblioteki w Starych Kupiskach to  30 wrzesień 2019 r., natomiast realizacja całego projektu  potrwa do 30 czerwca 2020 r.

 

 

  • Jest wykonawca na budowę biblioteki w Starych Kupiskach
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.