Strona główna » Dla mieszkańców » Gospodarka komunalna
10
lip
2018

Nowe ceny za wodę i ścieki w Gminie Łomża. Jest taniej.

Od 7 czerwca b.r. mieszkańców Gminy Łomża obowiązują nowe stawki opłat z usługi wodociągowe i kanalizacyjne. Pomimo rosnących cen za te usługi w regionie, naszemu samorządowi udało się uniknąć podwyżek, a nawet jest nieco taniej. Odbiorcy otrzymują już faktury rozliczane na nowych zasadach.

Wcześniej nowe stawki opłat za wodę i ścieki, o które wnioskował Zakład Usług Komunalnych Gminy Łomża, zatwierdził Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Obecnie mieszkańcy gminy za 1 m3 zużytej wody płacą 3,19 zł brutto, a za 1 m3 ścieków 8,46 zł brutto. Poprzednio obowiązująca opłata za 1 m3 wody wynosiła 3,21 zł.
Warto dodać, że na koszty usług wodociągowych i kanalizacyjnych składa się również opłata abonamentowa, wynosząca w przypadku dostawy wody dla jednego odbiorcy miesięcznie 3,91 zł brutto i 10,24 zł brutto za odprowadzanie ścieków. Te dodatkowe koszty oraz dopłatę w wysokości 0,88 zł do 1 m3 odprowadzanych ścieków pokrywane są w całości z budżetu gminy. Zabiegał o to Wójt Gminy Łomża, a zgodę wyraziła Rada Gminy Łomża, podejmując 14 czerwca 2018 r. stosowną uchwałę. Informację na temat dopłat odnajdzie każdy mieszkaniec na fakturze.
- Nowe stawki opłat za wodę i ścieki dowodzą o słuszności decyzji w sprawie wystąpienia z Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, a co za tym idzie z Wodociągów Wiejskich sp. z o.o. i powołania Zakładu Usług Komunalnych do obsługi wodociągów i kanalizacji – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża. – Samodzielna obsługa i dofinansowanie infrastruktury wodociągowej przyniosły efekt w postaci niezakłóconego dostępu mieszkańców do wody, co nie było do tej pory takie oczywiste, zwłaszcza przy panujących warunkach atmosferycznych. Różnicę odczuwają mieszkańcy, bez przenoszenia na nich kosztów przedsięwzięcia. Zabezpieczenie dostawy wody to od początku obecnej kadencji zadanie priorytetowe Gminy Łomża - dodaje.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.