Strona główna » Inwestycje
11
sty
2018

I nastała jasność…

Mieszkańcy kilku miejscowości jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia otrzymali nowe, energooszczędne oświetlenie. Projekty kolejnych są już gotowe i będą realizowane w najbliższym czasie.

Na całej długości oświetlono drogę na Lipnik w Wygodzie. Inwestycja kosztowała ok. 140 tysięcy złotych. Nieco ponad 22 tysiące pochodziło z funduszu sołeckiego, a brakującą kwotę gmina dołożyła z własnych środków. Jaśniej zrobiło się także na ul. Polnej i Krótkiej w Zawadach, przy okazji przebudowy tych ulic. Pojedyncze punkty świetle zainstalowano także na ul. Łomżyńskiej w Jednaczewie, ul. Wiejskiej w Wygodzie, ul. Miodowej i Dwornej w Starych Kupiskach. Wykonano także oświetlenie ul. Słonecznej i Makowej w Starych Kupiskach oraz ul. Pogodnej w Starej Łomży przy Szosie, jednak na włączenie lamp trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia z rejonem energetycznym.

Opracowane zostały projekty na budowę kolejnych oświetleń, a ich realizacja nastąpi w bieżącym roku. Według założeń jaśniej zrobi się na ul. Polnej w Wygodzie, ul. Łomżyńskiej w Konarzycach (między ul. Owocową, a przejazdem przez tory), ul. Pięknej i Słonecznej w Podgórzu, ul. Cichej w Starych Kupiskach, ul. Wiejskiej i Słonecznej w Starej Łomży przy Szosie, ul. Górzystej w Giełczynie oraz Lutostani.

Gmina przygotowuje się do dużego przetargu na modernizację oświetlenia na terenie całej gminy i wymianę wszystkich punktów świetlnych na energooszczędne. W ramach tego zadania lampy zostaną podłączone do tzw. centralnego komputera, z którego będzie można zarządzać natężeniem świecenia lamp oraz bezbłędnie ustalać lokalizację awarii bez konieczności sprawdzania zgłoszeń napływających z terenu.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.