Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Szkoły podstawowe i Gimnazjum
22
lis
2017

Przegląd ostatnich wydarzeń w Szkole Podstawowej w Jarnutach

Okres jesienny w SP w Jarnutach obfitował w kilka ważnych dla społeczności szkolnej wydarzeń i uroczystości.

Ślubowanie Pierwszoklasistów

Dzień 11 października 2017 roku w SP Jarnutach był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Jarnutach im. Papieża Jana Pawła II. Dzieci, pod czujnym okiem wychowawczyni pani Barbary Kaczyńskiej przedstawiły program artystyczny. Aby zostać uczniami  musiały wykonać kilka zadań: zaprezentować swoje umiejętności  recytatorskie i muzyczne, jak również wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Po programie artystycznym uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez Panią Dyrektor Grażynę Lusa na uczniów naszej szkoły. Uroczystość uświetnił swoją obecnością gość specjalny, Wójt Gminy Łomża, Pan Piotr Kłys.

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek - 13 października 2017 roku w szkole świętowano przypadający na 14 października DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Z tej okazji klasa siódma, pod czujnym okiem wychowawczyni pani Magdaleny Bućkowskiej przygotowała uroczystą akademię. Swój występ uczniowie zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podczas apelu uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny- recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawiali wesołe scenki z życia szkoły. Po zakończonej akademii uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i podziękowania, wręczyli symboliczne upominki. Do życzeń dołączyli się również rodzice.

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Apel rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu Polski. Następnie uczniowie przypomnieli o okolicznościach odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas akademii wychowankowie naszej szkoły, oprócz licznych wierszy odśpiewali również pieśni patriotyczne. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem panów Pawła Rogińskiego i Rafała Grzymały.

Paciorki, paciorki…..

16 listopada uczniowie klas IV-VII wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. Mieli okazję zapoznać się z rodzajem ozdób noszonych w pierwszych wiekach naszej ery. Po prelekcji dzieci wykonały z modeliny paciorki wzorowanych na pradawnych paciorkach szklanych. Po zakończonej lekcji, zwiedziły wystawę „Dzieje papieru i papiernictwa”. Wystawę wzbogacają sprzęty i aparatura używana w procesie produkcji papieru dzięki którym nasi uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać arkusze papieru.

  • Przegląd ostatnich wydarzeń w Szkole Podstawowej w Jarnutach
  • Przegląd ostatnich wydarzeń w Szkole Podstawowej w Jarnutach
  • Przegląd ostatnich wydarzeń w Szkole Podstawowej w Jarnutach
  • Przegląd ostatnich wydarzeń w Szkole Podstawowej w Jarnutach
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.