Strona główna » Inwestycje
10
lip
2017

Inwestujemy w gminną infrastrukturę drogową

Sezon urlopowy w pełni i mogłoby się wydawać, że nic w gminie się nie dzieje … Nic bardziej mylnego! Władze i urzędnicy z zapałem realizują kolejne z oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Niektóre już są realizowane, na inne ogłoszono przetargi na wybór wykonawców, a dla kolejnych zamawiane i przygotowywane są dokumentacje techniczne umożliwiające w niedalekiej przyszłości rozpoczęcie robót.

Zaawansowane prace remontowe trwają w Grzymałach Szczepankowskich. Łączna długość planowanego do przebudowy odcinka, prowadzącego od drogi krajowej Nr 61 do końca wsi, wyniesie 950 m. Jezdnia poszerzona zostanie do szerokości 6 m., a po obu jej stronach w terenie zabudowanym powstaną chodniki i zjazdy na posesje. Zgodnie z umową dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniesie 63,63%.

Przy okazji robót drogowych wykonana zostanie również pętla autobusowa, zlokalizowana w sąsiedztwie siłowni na świeżym powietrzu. Warto nadmienić, że budowa pętli sfinansowana będzie z własnych środków gminy i  funduszu sołeckiego, a siłownia zewnętrzna powstała dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Turystyki i Sportu.

Na ukończeniu są roboty drogowe na drodze Boguszyce – Kisiołki – Andrzejki. W ostatnich dniach została wykonana nawierzchnia. Wykonawca w umowie zakładał termin zakończenia prac do 15 sierpnia 2017 r., jednak roboty uda się zakończyć pod koniec lipca, ponieważ do wykonania zostały tylko zjazdy, pobocza i prace wykończeniowe. Odbiór ma nastąpić na początku sierpnia.

W tym roku przeprowadzony zostanie remont ul. Łomżyńskiej w Jednaczewie na odcinku od ul. Wesołej do ul. Szkolnej. Jezdnia zostanie poszerzona do 5 m i przebudowane zostaną zjazdy. Dokumentacja jest już opracowana i w drodze przetargu został wyłoniony wykonawca, który niebawem przystąpi do robót i zakończy je do 30 września b.r.

Rozstrzygnięty został już przetarg na budowę parkingu przed Urzędem Gminy Łomża. Inwestycja jest konieczna, z powodu licznych problemów zgłaszanych przez klientów urzędu. Wykonawca planuje, że remont wykona do końca października. Prace mają rozpocząć się w pierwszych dniach sierpnia.

Podpisane są już umowy na opracowanie dokumentacji na budowę drogi Mikołajki – Boguszyce wraz z odwodnieniem we wsi Boguszyce, budowę drogi w Gaci, wykonanie chodników wraz z poszerzeniem do 5 m jezdni ul. Spokojnej w Giełczynie, budowę ul. Lipowej w Pniewie, ul. Wierzbowej i Cichej w Starych Kupiskach, ul. Leśnej i Ogrodowej w Konarzycach, ul. Wiejskiej w Starej Łomży przy Szosie, drogi Bożenica – Stare Sierzputy oraz budowy drogi wraz z odwodnieniem Nowych Wyrzykach.  Na ukończeniu jest już wykonanie dokumentacji na ul. Sosnową w Wygodzie.

Przetargi tuż, tuż…

W tym roku planowane są dalsze roboty przy ul. Armii Krajowej w Starych Kupiskach. Ma zostać przebudowana sieć telefoniczna na całej długości. Niedługo ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tych prac. Gmina przeznaczyła też ponad 220 tysięcy złotych na wypłatę odszkodowań mieszkańcom za przejęcie gruntów pod przebudowę tej drogi.

Dzięki dobrej współpracy z Podlaskim Zarządem  Dróg Wojewódzkich i licznym staraniom włodarza gminy, kontynuowane będą roboty na ul. Łomżyńskiej w Starych Kupiskach, polegające na wykonaniu kolejnego odcinka nawierzchni wraz z krawężnikami i odwodnieniem. Projekt został wykonany na koszt gminy Łomża, a robotami zajmie się już województwo.  Jak pamiętamy, w ubiegłym roku wykonawca wybrany przez PZDW wykonał nową warstwę ścieralną z masy odpornej na koleinowanie na odcinku długości ok. 600 m. tj. od skrzyżowania z ul. Jednaczewską w kierunku Łomży.

Ogłoszony zostanie także przetarg na odwodnienie drogi w Konarzycach. Mieszkańcy od blisko 5 lat borykają się  z problemem zalewania działek zlokalizowanych przy ul. Łomżyńskiej. W tym roku, z chwilą uzyskania pozwolenia i przystąpienia do prac, temat ten powinien się pozytywnie zakończyć.

W najbliższym czasie gmina ogłosi przetarg na budowę ul. Polnej i Krótkiej w Zawadach. Rzeczoznawca już dokonuje wyceny gruntów. Mieszkańcy od  3 lat przeznaczali wszystkie środki z funduszu sołeckiego na zakup kostki, niezbędnej do budowy dróg.

Obecnie trwa też postępowanie o uzyskanie pozwolenia na budowę ul. Parkowej w Starej Łomży przy Szosie oraz ul. Pięknej w Podgórzu. Poza pracami typowo budowlanymi, wykonane zostaną kanalizacje deszczowe oraz oświetlenie. Na pozwolenie czeka też inwestycja związana z budową ul. Janowskiej w Starych Kupiskach i drogi do kolonistów we wsi Boguszyce.

Ulice będą oświetlone

Na pozwolenie na budowę czeka też tzw. droga na Lipnik. Po uzyskaniu pozwolenia wykonane zostanie oświetlenie, na które mieszkańcy Wygody przeznaczyli środki z funduszu sołeckiego.

W tym roku  planowane jest również wykonanie oświetlenia ulicznego w Starych Kupiskach (ul. Miodowa, Makowa, Słoneczna, Dworna), Starej Łomży przy Szosie (ul. Pogodna), Giełczynie (ul. Górzysta, Wiklinowa), Lutostani, Jednaczewie (ul. Łomżyńska) oraz Wygodzie (ul. Polna).

  • Inwestujemy w gminną infrastrukturę drogową
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.