Strona główna » Oświata, kultura, OSP
9
sty
2017

Sport i rekreacja - dla dzieci i dorosłych

Aktywny wypoczynek, sport i rekreacja – to także ważne zagadnienia, którymi zajmuje się samorząd gminy. W 2016 roku dzięki pozyskanym środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki, zostały wykonane dwa wielofunkcyjne boiska w Starej Łomży przy Szosie i Zawadach oraz trzy siłownie na powietrzu w Grzymałach Szczepankowskich, Boguszycach i Starej Łomży nad Rzeką. W 2017 roku, w ramach tego samego projektu powstaną jeszcze dwa takie obiekty w Czaplicach i Puchałach. Siłownia na świeżym powietrzu została zamontowana także w Konarzycach, gdzie mieszkańcy przeznaczyli środki finansowe na ten cel z funduszu sołeckiego na ten cel.

Zbudowane obiekty nie stoją puste. Władze gminy dbają też o to, aby były organizowane na nich imprezy sportowe. Przykładem może być przeprowadzany od dwóch lat na „Orliku” w Pniewie Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łomża. Jest to jedyny taki turniej w regionie. Mecze rozgrywane są nocą, przy sztucznym oświetleniu. 

Kolejnymi przykładami mogą być rozegrany w tym roku w Konarzycach turniej tenisa, oraz cykliczne już biegi, które do Jednaczewa przyciągają małych i dużych amatorów biegania z regionu i kraju. W tym roku gmina wspólnie ze stowarzyszeniem „Biegamy dla Zdrowia” zorganizowała „I Jednaczewską Dychę” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

  • Sport i rekreacja - dla dzieci i dorosłych
  • Sport i rekreacja - dla dzieci i dorosłych
  • Sport i rekreacja - dla dzieci i dorosłych
  • Sport i rekreacja - dla dzieci i dorosłych
  • Sport i rekreacja - dla dzieci i dorosłych
Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): kadencja,

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.