Strona główna » Samorząd » Urząd
27
mar
2020

Wsparcie finansowe dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Grupy Ratowniczej "Nadzieja"

Wójtowie i burmistrzowie gmin: Jedwabne, Łomża, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna przekażą środki finansowe na rzecz jednostek ochrony zdrowia, które podejmują działania ograniczające negatywne dla mieszkańców gmin skutki przekształcenia łomżyńskiego szpitala w jednoimienny szpital zakaźny do walki z koronawirusem.

Stanowisko Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Łomżyńskiego

My, Wójtowie i Burmistrzowie Gmin Powiatu Łomżyńskiego: Jedwabne, Łomża, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, działając w imieniu samorządów naszych Gmin, wspólnie i zgodnie deklarujemy przekazanie środków finansowych na rzecz jednostek służby zdrowia, podejmujących działania ograniczające negatywne dla mieszkańców gmin skutki przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny do leczenia chorych zakażonych koronawirusem.

Ustaliliśmy, iż każda z naszych Gmin przeznaczy po 2500 złotych na pokrycie potrzeb Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, z wyłączeniem Gminy Przytuły, która przeznaczy kwotę 1000 złotych. Ustaliliśmy także, że każda z naszych Gmin przeznaczy po 2500 złotych na pokrycie potrzeb Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, która w związku z decyzją o przekształceniu szpitala, została włączona przez Wojewodę Podlaskiego od państwowego systemu ratownictwa i świadczy usługi na rzecz mieszkańców Gmin Powiatu Łomżyńskiego, z wyłączeniem Gminy Przytuły, która na ten cel przeznaczy kwotę 1500 złotych. Środki te zostaną rozdysponowane przez dyrekcję WSPR w Łomży oraz kierownictwo Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, której jednostką jest Grupa Ratownicza „Nadzieja”.

Zapewniamy, że My, Wójtowie i Burmistrzowie Gmin Powiatu Łomżyńskiego, pozostajemy w stałym kontakcie z kierownictwem podmiotów leczniczych, medycznych oraz sanitarnych, zachowując gotowość do podjęcia koniecznych działań, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jednocześnie, rozumiejąc, że pandemia koronawirusa jest realnym zagrożeniem dla naszego społeczeństwa, apelujemy do mieszkańców, o przestrzeganie wprowadzonych przez Rząd Polski ograniczeń, sumiennego przestrzegania nałożonej przez służby sanitarne kwarantanny, oraz stosowanie zalecanych zasad ostrożności w tym w szczególności pozostanie w domach, jeśli nie ma konieczności wyjścia.

Podpisali:

Adam Niebrzydowski Burmistrz Miasta i Gminy Jedwabne

Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża

Kazimierz Górski Wójt Gminy Miastkowo

Grzegorz Palka Burmistrz Miasta i Gminy Nowogród

Rafał Pstrągowski Wójt Gminy Śniadowo

Artur Wierzbowski Wójt Gminy Piątnica

Kazimierz Ramotowski Wójt Gminy Przytuły

Mariusz Soliwoda Wójt Gminy Wizna

Elżbieta Parzych Wójt Gminy Zbójna

 

foto: www.mylomza.pl

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.