Strona główna » Samorząd » Urząd
8
lut
2019

WÓJT GMINY ŁOMŻA – PIOTR KŁYS – CZŁONKIEM ZARZĄDU ZGWWP

Dnia 7 lutego 2019 r. w Białowieży odbyły się obrady XIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Wybór przewodniczącego i członków zarządu ZGWWP i prezentacja programu Energia Plus – były jednym z głównych punktów Zgromadzenia Ogólnego ZGWWP. W obradach uczestniczyli m.in. wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, posłowie na Sejm RP Mieczysław Baszko, Dariusz Piontkowski, Jacek Bogucki, Kazimierz Gwiazdowski i Tomasz Cimoszewicz, z-ca prezesa WFOŚiGW Magdalena Tymińska, oraz podlascy samorządowcy – przedstawiciele gmin zrzeszonych w ZGWPP. Gościem specjalnym spotkania była Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

W wyniku głosowania przedstawicieli gmin zrzeszonych w związku wybrano:
Przewodniczącego ZGWWP
- Grzegorza Jakucia (gmina Turośń Kościelna - 51 głosów)

Członków Zarządu ZGWWP
- Piotra Kłysa (gmina Łomża - 47 głosów),
- Zbigniewa Karwowskiego (gmina Mońki - 45 głosów),
- Ewę Kulikowską (gmina Sokółka - 45 głosów),
- Raisę Rajeck (gmina Bielsk Podlaski - 42 głosy),

Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego działa już 17 lat i jest organizacją zrzeszającą gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i miasta do 20 000 mieszkańców z terenu województwa podlaskiego. Podstawowym celem działania Związku jest integracja samorządów wiejskich i rozwiązywanie typowych problemów tego środowiska oraz współdziałanie z gminami w zakresie działalności nad podniesieniem dobrobytu kulturalnego i materialnego gmin wiejskich. Obecnie do Związku należy 96 gmin (na 110 gmin możliwych) z obszaru województwa podlaskiego. Wspólne działania za pośrednictwem Związku pomagają w sposób zorganizowany walczyć o interesy członków. Działania prowadzone są na wielu płaszczyznach. Dotyczą zarówno negocjacji z Rządem, konsultacji z Wojewodą Podlaskim, Zarządem Województwa Podlaskiego oraz z instytucjami mającymi w zakresie swego działania sprawy mieszkańców wsi, wymiany doświadczeń pomiędzy członkami, jak też działań w celu gospodarczego i kulturalnego rozwoju gmin.

To dla Gminy jak i osoby Wójta bardzo duże wyróżnienie, powód do satysfakcji, ale także i odpowiedzialność. W imieniu wójta Piotra Kłysa dziękujemy za zaufanie, którym został obdarzony.

  • WÓJT GMINY ŁOMŻA – PIOTR KŁYS – CZŁONKIEM ZARZĄDU ZGWWP
  • WÓJT GMINY ŁOMŻA – PIOTR KŁYS – CZŁONKIEM ZARZĄDU ZGWWP
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.