Dzień Sołtysa - życzenia

Dzień Sołtysa - coroczne polskie święto obchodzone, w większości przypadkach na terenie kraju, 11 marca. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi.

Z okazji Dnia Sołtysa życzę wszystkim Paniom i Panom pełniącym tę funkcję na terenie naszej gminy satysfakcji z efektów wykonywanej pracy i motywacji do jej kontynuowania w następnych latach. Oby zaangażowanie, jakie wkładają Państwo w tę prace, dawało owoce, z których korzystać będą wszyscy mieszkańcy sołectw. Jednocześnie chciałbym Państwu podziękować za dotychczasową współpracę i pomoc, bez której trudno byłoby sobie wyobrazić wiele przedsięwzięć realizowanych na terenie sołectw. Państwa ofiarna praca jest jednym z najważniejszych czynników rozwoju sołectw.

Jacek Nowakowski Wójt Gminy Łomża