Dzień Dziecka w Giełczynie

Dzień Dziecka jest niewątpliwie jednym z najbardziej ulubionych dni w ciągu roku. Czekają na niego wszystkie dzieci. 28 maja 2024 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Giełczynie pod patronatem Wójta Gminy Łomża zorganizowali piknik z okazji „Dnia Dziecka” w miejscowości Giełczyn przy świetlicy wiejskiej.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby ten szczególny czas był dla dzieci dla pełen radości, niespodzianek i beztroski. Frekwencja naszych pociech dopisała. Rodzice wraz z dziećmi mogli spędzić czas w zagrodzie z alpakami i kucykiem, który wywoływał uśmiech na twarzach wszystkich dzieci wożąc je na swoim grzbiecie. Uczestnicy chętnie brali udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przez ratowników medycznych z Grupy Ratowniczej NADZIEJA, zwiedzali ambulans ratowniczy. Niewątpliwie gogle profilaktyczne ukazujące zaburzoną rzeczywistość - mające na celu pokazanie jak niebezpieczne może być spożywanie alkoholu oraz zażywania substancji psychoaktywnych, były ciekawym doświadczeniem dla uczestników pikniku.

Oprócz tego były dmuchane zjeżdżalnie, zabawy, przeciąganie liny, quizy, brokatowe tatuaże, własnoręcznie tworzenie slime’ów. Niebywałą atrakcją okazał się pluszowy miś i królik,  którzy zachęcali dzieci do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci ochoczo brały udział w grach i konkursach przygotowanych przez pracowników ośrodka. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pyszny popcorn i chłodną lemoniadę oraz malowały twarze dzieciom. Był również czas na odpoczynek, podczas którego wszystkie dzieci otrzymały kiełbaskę z grilla, nie zabrakło również słodkości w tym lodów, owoców i innych przekąsek.

Czas spędzony na pikniku uświadomił dzieciom, młodzieży, a przede wszystkim dorosłym, że aktywność fizyczna i rozwijanie swoich zainteresowań to najlepszy sposób na zachowanie trzeźwego umysłu. Ten owocujący w wiele wrażeń dzień na długo wpisze się w pamięć naszych dzieci i społeczności lokalnej.

OPS Gminy Łomża podziękowania kieruje do:

Wójt Gminy Łomża
Koło Gospodyń Wiejskich w Giełczynie