Strona główna » Inwestycje
21
lip
2023

Będzie bezpieczniej na drodze ze Starych Kupisk do Łomży

Na tę inwestycję mieszkańcy Starych Kupisk czekali od wielu lat. Ulica Łomżyńska na całej długości będzie miała chodnik lub utwardzone pobocze zapewniające pieszym bezpieczną możliwość dotarcia do i z miasta Łomża. Dodatkowo ponad kilometr jezdni zyska nową równą nawierzchnię, a całą ulicę oświetlą nowoczesne i energooszczędne lampy LED.

Ulica Łomżyńska w Starych Kupiskach do niedawna była drogą wojewódzką i tylko w części wyremontowaną i z chodnikiem. Po wybudowaniu obwodnicy Starych Kupisk nie do końca wyremontowana ulica Łomżyńska trzy lata temu została przekazana gminie. Teraz to samorząd lokalny musi rozwiązać problemy, z których przez lata nie można było rozwiązać. Jednym z podstawowych był brak chodnika łączącego Stare Kupiski z Łomżą. Piesi musieli iść jezdnią narażeni na niebezpieczeństwo ze strony przejeżdżających obok samochodów. Niestety czasami dochodziło do niebezpiecznych wypadków.

Teraz ten problem wreszcie powinien zniknąć. Po oddaniu do użytku obwodnicy Starych Kupisk ruch na ul. Łomżyńskiej zmniejszył się, ale sprawę bezpieczeństwa pieszych rozwiązać ma zaplanowana przez Gminę Łomża budowa chodnika i utwardzonego pobocza, którym będą mogli poruszać się piesi i rowerzyści.

Na realizacje inwestycji Gmina Łomża pozyskała dofinansowanie z dwóch źródeł z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów Województwa Podlaskiego oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Od władz samorządowych Województwa Podlaskiego pozyskaliśmy 300 tys. zł na budowę utwardzonego pobocza i chodnika a od rządu Polski, od Pana Premiera za pośrednictwem Pana Wojewody ponad kolejne 911 tys. zł na remont nawierzchni ulicy – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża. – Mamy przygotowaną dokumentację i lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy prac. Chcemy, aby ruszyły one jak najszybciej.

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.