Strona główna » Dla mieszkańców » Program "Czyste Powietrze"
17
kwi
2023

Ponad 5,7 mln zł z Programu Czyste Powietrze otrzymali mieszkańcy Gminy Łomża

5 milionów 709 tysięcy 224 złotych pozyskali mieszkańcy Gminy Łomża na modernizację domów z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Pieniądze pochodzą z Programu „Czyste Powietrze”, a w ich pozyskiwaniu mieszkańców wspiera Urząd Gminy Łomża, w którym od niemal dwóch lat działa Punkt Konsultacyjno-Informacyjnego programu „Czyste Powietrze”.

„Czyste Powietrze” to rządowy program dotacyjny, którego celem jest wsparcie finansowe mieszkańców w wymianie „kopciuchów”,  czyli starych i nieefektywnych pieców, będących główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza, na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Program umożliwia również termomodernizację budynków jednorodzinnych z jednoczesnym odnowieniem elewacji. W właściciele domów jednorodzinnych mogą pozyskać do 66 tys. zł, przy najniższym pułapie dofinansowania, i aż do 135 tys. zł  przy najwyższym wymiarze wsparcia.

Okazuje się, że mieszkańcy gminy Łomża są jednymi z najaktywniejszych w województwie podlaskim. Jak wynika  z danych, przedstawionych przez WFOŚiGW w Białymstoku, do 31 marca 2023 roku mieszkańcy Gminy Łomża złożyli 511 wniosków o dotację z programu „Czyste Powietrze”. 260 przedsięwzięć została już zakończona, a łączna wysokość wypłaconych przez Fundusz dotacji wyniosła 5 709 224,00  zł. Taki wynik pozwolił uplasować się Gminie Łomża na trzecim miejscu w województwie - tuż za największymi miastami Białymstokiem i Suwałkami.

W dowód uznania za osiągane wyniki, ale przede wszystkim pracę na rzecz rozwoju Programu „Czyste Powietrze”, Prezes WFOŚiGW Maciej Borzyszkowski uhonorował Wójta Gminy Łomża Piotra Kłysa statuetką „Gmina Łomża - Ambasador Czystego Powietrza”.

– W maju 2021 roku, jako jeden z pierwszych samorządów w regionie podpisaliśmy porozumienie z WFOŚiGW w Białymstoku i w Urzędzie Gminy uruchomiliśmy Punkt Konsultacyjno-Informacyjnego programu „Czyste Powietrze” - mówi Piotr Kłys Wójt gminy Łomża. - Mieszkańcy Gminy Łomża mogą tu zyskać informację, ale i pomoc w pozyskaniu dofinansowania na termomodernizację ich własnych domów. Robimy to, ponieważ w efekcie realizacji Programu „Czyste Powietrze” mieszkańcy mogą mieć ciepłe i ładne domy, a my wszyscy możemy oddychać czystszym powietrzem  - podkreśla Wójt. 

Punkt Konsultacyjno-Informacyjnego programu „Czyste Powietrze” w Urzędzie Gminy Łomża czynny jest w każdy wtorek i piątek w godz. 8-13.

Więcej informacji o Programie publikujemy w informacji: Nowa edycja programu „Czyste powietrze”  https://gminalomza.pl/index.php?wiad=2739 oraz na stronie internetowej: https://czystepowietrze.gov.pl

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.