Strona główna » Inwestycje
28
wrz
2022

Konsultacje przebudowy drogi do Giełczyna

Trwają przygotowania do przebudowy drogi Zawady – Giełczyn. 23 września 2022 r. w świetlicy w Giełczynie odbyły się konsultacje społeczne, na których przedstawiono mieszkańcom koncepcję przebudowy jezdni wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi.

Droga Zawady – Giełczyn to droga powiatowa nr 1941B.  Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży otrzymał dofinansowanie na  jej przebudowę z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To źródło miałoby sfinansować prace w połowie, a pozostałe koszty pokryją wspólnie Gmina Łomża i Powiat Łomżyński.

Dyrektor ZDP Krzysztof Święcki przedstawiając około 80 mieszkańcom Giełczyna i Zawad przygotowaną przez projektanta koncepcję przebudowy drogi mówił, że to już trzeci taki projekt. Tłumaczył, że wykonanie ciągu pieszo-rowerowego na całym odcinku drogi wiąże się z potrzebą poszerzenia pasa drogowego i wykupu przyległych gruntów.

Ciąg pieszo-rowerowy odseparowany od jezdni wyniesionym krawężnikiem ma mieć szerokości od 2,5 m w terenie niezabudowanym do 3,0 m w terenie zabudowanym. Jezdnia z masy bitumicznej będzie miała szerokość od 5,5 m do 6,0 m. Pobocza zostaną wzmocnione płytami ażurowymi, a odwodnienie zostanie skierowane do projektowanych i istniejących rowów przydrożnych.

Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys poprosił mieszkańców o szczegółowe zapoznanie się z wyłożoną koncepcją, w szczególności w zakresie planowanych zjazdów, ich lokalizacji i parametrów oraz zakresu przewidywanych wywłaszczeń. Ponadto podkreślił jak istotne jest powiązanie przebudowy drogi powiatowej z innymi planowanymi inwestycjami drogowymi w miejscowości Giełczyn tj. przebudowa ulicy Spokojnej, Jałowcowej i Leśnej, gdzie czynnikiem wiążącym jest odprowadzenie wód opadowych i roztopowych do ulicy Zawadzkiej.

Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży przebudowę drogi Zawady – Giełczyn planuje zrealizować w procedurze zaprojektuj i wybuduj. Jeszcze w tym roku musi zostać podpisana umowa z wybranym w przetargu wykonawcą. Przewiduje się, że opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę nastąpi pod koniec 2023 r., natomiast roboty budowlane rozpoczną się wiosną i zakończą jesienią 2024 r.

Dokumentacja techniczna do pobrania w załączniku.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Konsultacje przebudowy drogi do Giełczyna
  • Konsultacje przebudowy drogi do Giełczyna
  • Konsultacje przebudowy drogi do Giełczyna
  • Konsultacje przebudowy drogi do Giełczyna
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.