Strona główna » Senior+

Projekt p.n. „Utworzenie Klubu Senior+” realizowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2018

17
lis
2021

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Autor treści: Anna Gawrych
Ostatnie dni obfitowały  w szereg zajęć ponadprogramowych, gdyż nasi nestorzy wzięli udział w projekcie zaproponowanym przez Podlaski Uniwersytet Trzeciego Wieku pt. „Akademia zdrowego seniora”. Frekwencja bardzo dopisała.

W ramach projektu seniorom zaproponowano 5 bloków tematycznych  z następujących dziedzin: profilaktyka zdrowotna seniorów, dietetyka i zdrowe odżywianie, opieka geriatryczna i stan psychofizyczny, ziołolecznictwo oraz pierwsza pomoc w nagłych wypadkach. Każdą z tych dziedzin prezentował wysokiej klasy wykładowca-pasjonat, przez co czas zajęciowy mijał bardzo szybko. Okazuje się, że większość tzw. zielska, które z zapałem plewimy w naszych ogrodach, ma mnóstwo pożytecznych składników, zbawiennych dla naszego organizmu. Zamiast więc wyrzucać perz, czy bylicę, powinniśmy parzyć z nich herbatki, bo leczą nasz układ trawienny, stany zapalne nerek, etc. O znaczeniu aktywności fizycznej dla zachowania formy, napisano już nie jedną książkę i wygłoszono nie jedną pogadankę. Klubowicze pniewscy znają te treści, ale wiedza powtarzana, utrwala się w naszej pamięci. Poza tym ćwiczenia zaproponowane przez profesjonalistę i pod jego okiem wykonywane, dają podwójne efekty, bo oko trenera jakoś bardziej motywuje. Bardzo interesująco wypadły zajęcia z „pierwszej pomocy”. Seniorzy na manekinach ćwiczyli sztuczne oddychanie, zakładanie opatrunków. Poznali dekalog zdrowego żywienia oraz dowiedzieli się, jak przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym. Diagnostyka jest wskazana w każdym wieku, dlatego też dużą wartością dodaną okazało się badanie słuchu, któremu chętnie poddali się niemal wszyscy zgromadzeni. Taki sam blok warsztatowy miał miejsce w świetlicy w Jednaczewie. Wieści gminne niosą, że seminarium było równie udane, a prezentowane treści wniosły dużo dobrego w życie tamtejszych seniorów. Na koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał Certyfikat odbycia w/w szkoleń, sygnowany przez Podlaski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Po bardzo intensywnym życiu, przychodzi czas na zwolnienie, na pochylenie się nad własnymi potrzebami i „porozpieszczanie” siebie 😊. Kluby Seniora są takim SPA dla ciała i duszy. Dlatego drogi czytelniku, czekamy na Ciebie.

 • W zdrowym ciele, zdrowy duch
 • W zdrowym ciele, zdrowy duch
 • W zdrowym ciele, zdrowy duch
 • W zdrowym ciele, zdrowy duch
 • W zdrowym ciele, zdrowy duch
 • W zdrowym ciele, zdrowy duch
 • W zdrowym ciele, zdrowy duch
 • W zdrowym ciele, zdrowy duch
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.