Strona główna » Jednostki
4
wrz
2018

Gminne smaki na I miejscu

Podlasie znane jest nie tylko z pięknych, zapierających dech w piersi widoków, ale również ze smaków kuchni lokalnej. Wiele z nich to tradycyjne, przekazywane z pokolenia na pokolenie przepisy i receptury. A to, że smaki kuchni Gminy Łomża są najlepsze wie każdy, a teraz to jest już oficjalne!

Gmina Łomża wraz Miastem Łomża i ościennymi gminami zorganizowała konkurs „Zasmakuj w Łomży”. Celem konkursu kulinarnego było zebranie tradycyjnych, lokalnych przepisów, które później będą "odtworzone" i opracowane na nowo ze specjalistami z wydziału informatyki i nauk o żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, aby  potrawy z tych przepisów znalazły się w menu miejscowych restauracji. W komisji konkursowej przedstawicielem gminy była Pani Maria Mrozek.

Do konkursu zgłosiło się 6 osób, w tym również przedstawicielka Gminy Łomża. Swoje rodzinne smaki zaprezentowała Pani Danuta Archacka, które przyniosły jej ogromny sukces -I miejsce. W jej przepisach znalazły się: domowy chleb na zakwasie, pampuchy i smalec.

Pani Danuta Archacka wielokrotnie brała udział jako przedstawiciel naszej gminy w promocji regionu i zdrowej żywności m.in. w Warszawie, Augustowie i Wilnie. Obecnie Panią Danutę można spotkać na gminnych festynach, podczas których promuje rodzinne smaki i zdrową żywność.

Gratulujemy i życzymy smacznego! 

  • Gminne smaki na I miejscu
  • Gminne smaki na I miejscu
  • Gminne smaki na I miejscu
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.