Z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu wraz z opiekunami i wójtem Piotrem Kłysem na specjalne zaproszenie żony Prezydenta RP - Agaty Kornhauser-Dudy, odwiedzili ją w Belwederze. Przypomnijmy, że pod koniec maja ubiegłego roku Pierwsza Dama była obecna na 95-leciu powstania szkoły im. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Pani Agata Kornhauser-Duda oprowadzając dzieci opowiadała o siedzibie głowy państwa oraz odpowiadała na liczne pytania. Dzieci były ciekawe, gdzie mieszka Para Prezydencka czy jak wygląda gabinet Andrzeja Dudy. Nie zabrakło też opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych z różnych stron świata, które przyjęły się w Polsce. Miłą niespodzianką były pamiątkowe prezenty, które otrzymali wszyscy uczestnicy wycieczki.

Tego dnia dzieci zwiedziły też Sejm RP, po którym oprowadzał nas poseł z naszego regionu Pan Stefan Krajewski. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca posła oraz jakie są zasady uczestnictwa w obradach sejmowych.