Wyróżnienia dla Gminy Łomża za modernizacje 2017 roku

Rozwój gminy Łomża jest priorytetem działalności urzędu. Podjęto szereg działań, które mają na celu modernizację oraz rozwój infrastruktury, edukacji i życia społecznego. Efekty tych działań zostały docenione w konkursie Związku Polskich Powiatów i Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego oraz nagrodzone dyplomem „Modernizacji Roku 2017”.

Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie przedsięwzięć ukończonych w roku 2017 i wyróżniających się szczególnymi walorami. Ideą konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń, a także budowy nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

W gminie Łomża docenione zostały:

•          Boisko wielofunkcyjne w miejscowości Jednaczewo
  •          Budynek szkoły Podstawowej  im. Rodziny Jabłońskich w Pniewie
  •          Droga Nr 105 689 B Grzymały Szczepankowskie - Mikołajki

Kryteria oceny określały m.in. poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych oraz funkcjonalność modernizowanych i przebudowanych obiektów i budowli. Kolejnym ważnym aspektem oceny była nowoczesność stosowanej technologii oraz stosowanie nowej techniki w realizacji i w procesach technologicznych.