WÓJT PIOTR KŁYS W ZARZĄDZIE ŁOMŻYŃSKIEGO FORUM SAMORZĄDOWEGO

10 lipca 2019 roku przedstawiciele 19 samorządów z byłego województwa łomżyńskiego wchodzących w skład Stowarzyszenia – Łomżyńskiego Forum Samorządowego, wybrało swój Zarząd oraz pozostałe organy.

Prezesem ŁFS został starosta łomżyński – Lech Szabłowski. Andrzej Stypułkowski został wiceprezesem ŁFS, a do Zarządu stowarzyszenia weszli także:

1. Jan Olszewski przewodniczący Rady Miasta Łomża,
  2. Piotr Kłys wójt gminy Łomża,
  3. Jarosław Siekierko burmistrz Wysokiego Mazowieckiego,
  4. Dariusz Latorowski burmistrz Grajewa,
  5. Józef Wiśniewski wójt gminy  Kolno,
  6. Józef Zajkowski wójt gminy Sokoły oraz
  7. Małgorzata Gronostajska - gmina Rutki.

Łomżyńskie Forum Samorządowe powstało w 2015 roku a jego głównymi celami są:

- wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz obrona wspólnych interesów podmiotów będących członkami Stowarzyszenia,
- inicjowanie, przygotowanie i realizacja na terytorium zrzeszonych w Stowarzyszeniu gmin i powiatów wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi współpracy samorządów,
- pozyskiwanie i wykorzystywanie środków pomocowych Unii Europejskiej oraz innych krajowych i międzynarodowych instytucji finansowych dla realizacji celów Stowarzyszenia,
- koordynowanie i wspieranie współpracy ponadnarodowej,
- wykonywanie zadań określonych w podpisywanych przez Stowarzyszenie umowach i porozumieniach,
- realizacja innych przedsięwzięć promujących ideę samorządności i integracji europejskiej.

Dotychczasowa działalność stowarzyszenia została dobrze oceniona przez delegatów.  ŁFS zrealizowało kilka dużych projektów i jako stowarzyszenie osiągnęło zakładane rezultaty. Zostało również pozytywnie ocenione przez Marszałka Województwa Podlaskiego. W planach ŁFS jest poszerzenie swojej działalności poprzez podjęcie się realizacji twardych tj. inwestycyjnych projektów unijnych oraz rozszerzenie listy członków o nowe samorządy z regionu Podlasia.