Wizyta dzieci w urzędzie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Konarzycach odwiedzili siedzibę Urzędu Gminy Łomża, gdzie zostali serdecznie przyjęci przez Wójta Piotra Kłysa i sekretarz Dorotę Pazik. Podczas spotkania, wójt zaprezentował dzieciom interesujące informacje dotyczące gminy, jej historii, najważniejszych miejsc oraz aktualnych projektów. Pokazał medale, odznaczenia i statuetki, które otrzymał. W prosty i zrozumiały sposób wyjaśnił, na czym polega praca wójta i jakie ma zadania. Dzięki temu uczniowie mogli dowiedzieć się, jak zarządza się gminą i jakie decyzje są podejmowane dla dobra lokalnej społeczności.

W gabinecie wójta odbyła się także sesja pytań i odpowiedzi, podczas której dzieci miały możliwość zadawać wójtowi różnorodne pytania. Dotyczyły one zarówno codziennych obowiązków wójta, jak i planów rozwoju gminy oraz inwestycji w infrastrukturę. Wójt cierpliwie i z dużą uwagą odpowiadał na każde pytanie, starając się zaspokoić ciekawość uczniów. Dzieci miały też okazję poczuć się jak radni gminy, podejmując uchwały w sprawie ilości „dni dziecka” w roku.

Wizyta w Urzędzie Gminy Łomża była dla dzieci z Konarzyc wyjątkowym przeżyciem, które pozwoliło im lepiej zrozumieć funkcjonowanie gminy oraz rolę lokalnych władz. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z Wójtem, uczniowie mogli dostrzec, jak istotna jest praca na rzecz społeczności lokalnej i jak każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, może wpływać na swoje otoczenie.