Termomodernizacja budynków szkół zakończona

W grudniu 2015 roku zakończyła się część inwestycyjna projektu pn.: „Termomodernizacja budynków szkół podstawowych w Gminie Łomża w miejscowościach: Jarnuty, Konarzyce i Nowe Kupiski”.

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wykonawcą prac inwestycyjnych była firma PUH Centrum Budownictwa – Dociepleń Mroczkowski z siedzibą w Łomży.

W Szkole Podstawowej w Jarnutach: ocieplono przegrody budynku, wymieniono stolarkę drzwiową, zmodernizowano instalację wewnętrzną, zainstalowano kocioł na biomasę o mocy 50kW oraz wykonano elewację. W Szkole Podstawowej w Konarzycach: ocieplono przegrody budynku, zmodernizowano instalację wewnętrzną oraz zainstalowano kocioł na biomasę o mocy 100kW. W Szkole Podstawowej w Kupiskach ocieplono przegrody budynku, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zmodernizowano instalację wewnętrzną, zainstalowano kocioł na biomasę o mocy 150kW oraz wykonano elewację.

Zakończenie całego zakresu rzeczowego projektu zgodnie z Planem Wrażania Projektu planowane jest na kwiecień 2016 roku. W styczniu bieżącego roku Gmina Łomża złożyła wniosek o rozszerzenie projektu o termomodernizację budynku sali gimnastycznej w Kupiskach. W przypadku uzyskania wsparcia finansowego, projekt zakończy się w kwietniu 2017 r.