Stypendia dla najzdolniejszych

Foto nr 43232
Fotogaleria
 - To Wy jesteście naszą przyszłością – mówił Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża do 45. najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych z Gminy Łomża. To oni otrzymali Stypendium Wójta Gminy Łomża za wyniki w nauce i sporcie w I semestrze roku szkolnego 2023/2024.

Uroczystość wręczenia stypendiów Wójta Gminy Łomża odbyła się w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Jarnutach. Zaproszono na nie stypendystów wraz z rodzicami ze wszystkich szkół Gminy Łomża. Nim Wójt Piotr Kłys docenił i nagrodził najlepszych uczniów, uczniowie SP w Jarnutach zaprezentowali kilka humorystycznych scenek z życia jakiejś szkoły oraz pokazy taneczne.

- „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – te słowa wypowiedziane przez kanclerza Jana Zamoyskiego ponad czterysta lat temu idealnie pasują do dzisiejszego wydarzenia – wskazywał Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża.

Aby otrzymać stypendium Wójta Gminy Łomża uczniowie klas IV-VIII musieli w pierwszym półroczu mieć średnią ocen co najmniej 5,33. Jak się okazuje co najmniej taką średnią miało 39 uczniów. Najwięcej stypendystów jest w SP Konarzyce – 13 osób. Z tej szkoły wywodzi się również uczennica z najwyższą średnią. To Lena Godlewska, która zebrała same szóstki – średnia ocen 6.0. Lena Godlewska wraz z Leną Jastrzębską (SP Konarzyce ze średnią 5,83) oraz Izabela Lemańska (SP Kupiski ze średnią 5,67), a także Olgą Lemańską (SP Kupiski), która miała najwyższą średnią ocen wśród uczniów ze stypendium za osiągnięcia sportowe, otrzymały od Wójta Piotra Kłysa dodatkowe bony prezentowe.

Wójt Kłys dziękował także rodzicom za pracę i mobilizację we wzrastaniu dzieci, a nauczycielom za dbanie o poziom nauczania i szlifowanie diamentów.

- Poziom nauczania w naszych szkołach jest bardzo dobry. Dzieci z naszych szkół idąc do szkół średnich, nie mają żadnych kompleksów. Mam nadzieję, że ten kierunek będziemy w stanie wspólnie nadal utrzymać i „Rzeczypospolite” będą w dobrych rękach – dodawał Wójt Piotr Kłys.

Fotogaleria