Spotkanie z Przewodniczącą Rady Miejskiej Łomży

Na zaproszenie Wójta Piotr Kłysa w Urzędzie Gminy Łomża odbyło się spotkanie z Przewodniczącą Rady Miejskiej Łomży Panią Bernadetą Krynicką. Przedmiotem rozmów była współpraca w zakresie dowozu dzieci z terenu gminy do szkół oraz ulg dla naszych mieszkańców i uczniów poruszających się liniami MPK w Łomży.

Od początku obecnej kadencji wójt deklarował działania na rzecz jak najkorzystniejszego uregulowania kwestii dowozu dzieci do szkół oraz zapewnienia mieszkańcom ulg na zasadach z jakich korzystają mieszkańcy Łomży. Efektem tej pracy i woli Rady Gminy Łomża było porozumienie podpisane 1 września 2015 r. pomiędzy Wójtem Gminy Łomża, a Prezydentem Miasta Łomży w sprawie powierzenia przez gminę do realizacji zadania w zakresie lokalnego transportu. W porozumieniu znalazł się m.in. wynegocjowany zapis o zapewnieniu uczniom i studentom zamieszkującym gminę Łomża dojeżdżającym na podstawie biletów miesięcznych do szkół i uczelni na terenie miasta bezpłatnego przejazdu na podstawie tych biletów na wszystkich liniach miejskich.

Celem spotkania z Przewodniczącą Rady Miejskiej było omówienie dalszych możliwych kierunków rozwoju współpracy w tym zakresie.