Obecni dowiedzieli się o szczegółach technicznych oraz przebiegu rozpoczętej inwestycji. Omówiono również bardzo obszernie procedury administracyjne związane z wykupem gruntów.
- Wojewoda z chwilą podpisania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zatrudnił biegłego, który już dokonał wstępnych opisów nieruchomości i teraz będzie dokonywał szczegółowych wycen gruntów, do których właściciele będą mogli się odnieść – informuje Wojciech Borzuchowski Dyrektor Oddziału GDDiA w Białymstoku - Ci własciciele, którzy w ciągu 30 dni od zawiadomienia o decyzji ZRID, napiszą oświadczenie o przekazaniu nieruchomości na rzecz realizacji inwestycji, będą uprawnieni do dodatkowego 5% bonusu w stosunku do wartości wyceny.
Istotne jest, aby w żadnym przypadku nie odbierać korespondencji kierowanej do osób nieżyjących, ponieważ może się zdarzyć, że właściciel nie żyje, a nie są jeszcze ustaleni spadkobiercy - pozwoli to Wojewodzie na szybkie ustalenie takich właścicieli i sprawne wydanie właściwych decyzji odszkodowawczych - bez ewentualnej zmiany ich dopiero na etapie wypłaty odszkodowań, kiedy okaże się. że osoba wskazana w decyzji do odbioru odszkodowania nie żyje.
- Mimo, iż nie jesteśmy realizatorem inwestycji bardzo nam zależy, aby mieszkańcy miejscowości przez które przebiegać będzie obwodnica Łomży, a przede wszystkim właściciele gruntów mieli wiedzę związaną z procedurami i przebiegiem budowy. Urząd Gminy Łomża pełni funkcję informacyjną, a pracownicy urzędu swoją wiedzą i doświadczeniem w miarę możliwości będą starali się pomóc mieszkańcom, aby wszystko przebiegło sprawnie – informuje Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys.