Skarbnik Gminy Łomża z odznaczeniem Prezydenta RP

Skarbnik Gminy Łomża Anna Lachowska odebrała z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi. Jest to jedno z najwyższych odznaczeń państwowych przyznane za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej.

- Służba społeczeństwu to istota samorządu; trzeba mieć powołanie do tej służby, ale trzeba mieć też odwagę - podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Zwracał uwagę, że prawdziwym podmiotem służby ludzi, którzy są samorządowcami są ich współobywatele, współmieszkańcy.

Pani Anna Lachowska została powołana z dniem 01 kwietnia 2015 roku na stanowisko Skarbnika Gminy Łomża przez Radę Gminy na wniosek Wójta Gminy Piotra Kłysa.

- Jest to wielkie wyróżnienie i docenienie wkładu pracy na rzecz naszych mieszkańców – mówi Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys. - Cieszę się, że zauważono trud włożony w realizację wielu zadań gminnych. Gmina Łomża to drużyna, która tworzy osiągnięcia samorządu. Cieszę się, że udało mi się zbudować taki zespół.