Rodzinny festyn na sportowo w Giełczynie

W niedzielę 1 września radośnie, aktywnie i na sportowo pożegnamy wakacje. W Giełczynie odbędzie się Rodzinny festyn na sportowo połączony z VIII Charytatywnym Biegiem z Butelką Mleka. Organizatorami wydarzenia są Gmina Łomża, Centrum Kultury Gminy Łomża, OSM Piątnica i Stowarzyszenie Biegamy dla Zdrowia. Zapraszamy.

Na wszystkich, którzy w niedzielę przyjdą lub przyjadą na boisko przy Centrum Kultury w Giełczynie, czeka mnóstwo atrakcji. Najmłodsi będą mogli biegać, skakać i bawić się z na dmuchanych zjeżdżalniach i torach przeszkód, łapać bańki mydlane i tańczyć w rytm muzyki z animatorami. Po raz kolejny w Giełczynie będą, cieszące się dużą popularnością wśród najmłodszych, koniki i zawody Hobby Horse. Festyn to także doskonała okazja do sprawdzenia swoich sił w biegach dziecięcych i rodzinnych, które odbędą się na terenie boiska. Sportowe wyzwania będą doskonałą formą wspólnego spędzania czasu oraz zdrowej rywalizacji.

Jedną z głównych atrakcji tego dnia będzie VIII Charytatywny Bieg z Butelką Mleka. Kilkuset biegaczy z całej Polski wystartuje z tytułową butelka mleka na trzech dystansach: 21 km, 10 km i 5 km. To wyjątkowe wydarzenie sportowe przyciągnie zarówno amatorów biegania, jak i tych, którzy na co dzień trenują bardziej intensywnie.

Organizatorzy zadbali również o smaczne i zdrowe przekąski, które będą dostępne dla wszystkich uczestników festynu. OSM Piątnica przygotuje zdrowe produkty, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom naturalnych smaków. Dla tych, którzy preferują tradycyjne polskie potrawy będzie najlepsza grochówka od strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Kupiskach, gorące kiełbaski z ogniska, a miłośnicy słodkości będą mogli skosztować domowych wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Giełczynie.

Rodzinny Festyn na Sportowo to idealna okazja do wspólnej zabawy, integracji z sąsiadami i spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Do zobaczenia 1 września o godz. 11 na boisku w Giełczynie!

Program minutowy:

godz. 9:30 Otwarcie biura zawodów – wydawanie pakietów startowych do 11:45

Po godz. 11:45 biuro wydawania pakietów startowych zostaje zamknięte dla dystansów 5, 10 i 21 km
godz. 10:00 wydawanie pakietów startowych dla dzieci

godz. 11:00 Oficjalne otwarcie festynu
godz. 11:55 start honorowy spod świetlicy na linię mety startu ostrego
godz. 12:00 - start zawodników na 21km
godz. 12:05 - start zawodników na 10km
godz. 12:10 - start zawodników na 5km
ok. godz. 12:30 wydawanie grochówki
ok. godz. 12: 30 ognisko + pieczenie kiełbasek dla wszystkich.
ok. godz. 13:00
bieg 2-5lat dystans ok. 100m - rocznik 2023-2019
bieg 6-7 lat dystans ok. 200m - rocznik 2018-2017
bieg 8-9 lat dystans ok. 400m - rocznik 2016-2015
bieg 10-11 lat dystans ok. 600m - rocznik 2014-2013
bieg 12-13 lat dystans ok. 800m - rocznik 2012-2011
"Bieg Rodzinny" rodzic + dziecko
ok. godz. 14:30  "Mleczna Mila" po każdym okrążeniu dodatkowa butelka w rękę i biegniemy dalej

Link do rejestracji: https://elektronicznezapisy.pl/event/9876/strona.html Zostały miejsca na biegi dziecięce i rodzinne.