Radosny Dzień dziecka w Konarzycach i tłumy na koncercie Zenka

Foto nr 43615
Fotogaleria
Kilka tysięcy osób bawiło się w Konarzycach podczas Dnia dziecka w Gminie Łomża z Województwem Podlaskim. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był Zenek Martyniuk, którego koncert z zespołem Akcent, przyciągnął prawdziwe tłumy mieszkańców Gminy Łomża, ale także gości z miasta i całej okolicy.

To był największy Dzień dziecka w regionie. W niedzielę od wczesnego popołudnia do samej nocy na placu przy Szkole Podstawowej w Konarzycach bawiły się całe rodziny. Moc atrakcji dla najmłodszych i trochę starszych dzieci, ale także dla ich rodziców i dziadków zapewniła Gmina Łomża w partnerstwie z Województwem Podlaskim. 
- Gmina Łomża to gmina aktywna, przede wszystkim dzięki mieszkańcom. Jak bierzemy się działania, to chcemy to zrobić najlepiej. A najlepiej wychodzi, gdy robimy to razem. Mieszkańcy potrzebują także dobrej zabawy, a my mamy dobrych partnerów – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża wskazując, że partnerem strategicznym Dnia dziecka był samorząd Województwa Podlaskiego.
Jacek Piorunek, członek zarządu Województwa Podlaskiego z Łomży, który wraz z Wójtem Piotrem Kłysem witał uczestników zabawy i zapowiadał koncert Zenka Martyniuka, podkreślał że Gmina Łomża i Konarzyce są wspaniałym miejscem do organizacji tego typu wydarzeń. Połączenie Dnia dziecka z przypadającym w tym roku jubileuszem 100-lecie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzycach, połączenie możliwości samorządu Gminy Łomża z możliwościami samorządu Województwa Podlaskiego, dało wspaniałe efekty, w postaci radosnego wydarzenia, które przyciągnęło tysiące osób.   
- Już teraz mogę zapowiedzieć, że tego typu wydarzenia będziemy organizować z Gminą Łomża, bo one są bardzo dobre – zapowiadał Jacek Piorunek ze sceny koncertowej.

Od godziny 13. na placu przy Szkole Podstawowej w Konarzycach były zapewnione atrakcje i emocje nie tylko dla najmłodszych. Zapierające dech w piersiach wyskoki na eurobungee, dmuchańce, gry i zabawy, konkursy, zajęcia sportowe oraz turnieje sprawności przygotowane przez nauczycieli oraz strażaków z OSP w Konarzycach. Ci drudzy także serwowali kiełbaski z grilla, a słodyczy wydarzeniu dodawały Koło Gospodyń Wiejskich w Konarzycach i KGW znad Łomżyczki zapewniając różnorakie pyszności.  Zabawa była tak dobra, że ulewna, która przeszła nad regionem, zatrzymała ją tylko na czas opadów. Gdy zza chmur wyszły pierwsze promienie słońca, plac przyszkolny ponownie wypełnił się radosnymi uczestnikami wydarzenia, których godziny na godzinę było ich coraz więcej.
Zabawa stopniowo przekształcała się w wieczór koncertowy. Na dużej, profesjonalnej, świetnie oświetlonej i nagłośnionej scenie, ustawionej na szkolnym boisku, najpierw prezentowali się lokalni młodzi wokaliści z Voice and Music, pracowni muzyki estradowej. Wieczorne koncerty rozpoczął łomżyński zespół Grant Live Band, a jako suport Zenka Martyniuka wystąpił Przemek Piotrowski, uczestnik XVI edycji „The Voice of Poland”, który wspaniale wykonał szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej. 
- Dla nas, jako początkujących artystów, bycie suportem takiej gwiazdy jak Zenon Martyniuk to okazja do zbierania doświadczenia – mówił dziennikarzom Przemek Piotrowski.

A Zenek Martyniuk swoim koncertem potwierdził, że ciągle jest  niekoronowanym królem disco polo. Piosenki „Przez twe oczy zielone”, „Pszczółka Maja” czy „Mandacik za przekroczenie piękności” wraz z artystą śpiewało kilka tysięcy osób ściskających się przed sceną i zebranych na całym placu wokół boiska. Godzinny koncert gwiazdy zakończył radosne świętowanie w Konarzycach Dnia Dziecka w Gminie Łomża z Województwem Podlaskim. 
Sponsorem wydarzenia była OSM Piątnica, której smaczne i zdrowe produkty kosztowali przede wszystkim najmłodsi uczestnicy radosnej zabawy.

Partnerem strategicznym wydarzenie było Województwo Podlaskie.

Foto

Fotogaleria