Powołano Stowarzyszenie Łomżyńskie Forum Samorządowe

5 października 2015r. gmina Łomża przystąpiła do Łomżyńskiego Forum Samorządowego. Chęć uczestnictwa w powołanym stowarzyszeniu wyraziły w sumie 22 samorządy, w tym 18 z byłego województwa łomżyńskiego.

Uchwała powołująca stowarzyszenie została podjęta jednogłośnie i z aprobatą została przyjęta przez obecnego na spotkaniu członka Zarządu Województwa Podlaskiego – Jana Leszczyńskiego. Zebranie założycielskie odbyło się w siedzibie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej w Łomży.

Podczas spotkania zatwierdzono statut stowarzyszenia, a także wybrano Komitet Założycielski. W jego składzie znaleźli się: Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wicestarosta łomżyński Lech Szabłowski oraz burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński. Powołany Komitet Założycielski ma za zadanie przygotować i zwołać pierwsze Zebranie Delegatów.

Zdjęcia pochodzą ze strony Urzędu Miejskiego w Łomży: www.lomza.pl