PGN

Szanowny Mieszkańcu Gminy Łomża! Gmina Łomża przystąpiła do opracowywania Planu gospodarki niskoemisyjnej, jest to dokument strategiczny, który opisuje kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego:
  • redukcji emisji gazów cieplarnianych,
  • zwiększania udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,
  • zwiększenia efektywności energetycznej oraz poprawy jakości powietrza
  • zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii.

Działania prowadzone w ramach PGN umożliwią poprawę stanu środowiska i jakości życia mieszkańców Gminy. Zadania obejmują kontynuację rozpoczętych w latach poprzednich działań w zakresie zmierzającym do ograniczenia emisji zanieczyszczeń pyłowo – gazowych, termomodernizacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, modernizacji i rozbudowy sieci drogowej, zmniejszenia energochłonności oświetlenia ulicznego oraz innych dziedzin funkcjonowania Gminy.

WAŻNE! Dobrze opracowany PGN pozwoli podnieść szanse Gminy i jej Mieszkańców na uzyskanie dofinansowania ze środków krajowych i Unii Europejskiej, w tym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

W związku z powyższym przekazujemy Państwu ankietę z prośbą o jej wypełnienie i przekazanie, niezależnie od chęci uczestnictwa w programach wdrażanych przez Gminę lub dedykowanych bezpośrednio do przedsiębiorców i mieszkańców. Uzyskane informacje pozwolą jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby i możliwości Gminy Łomża w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków.

Wszelkie informacje dotyczące PGN wraz ze wzorem ankiet są udostępnione do pobrania na stronie Urzędu Gminy w zakładce „Plan gospodarki niskoemisyjnej”  www.gminalomza.pl

Dodatkowe informacje uzyskacie Państwo u Wykonawcy PGN – Pomorska Grupa Konsultingowa SA w Bydgoszczy www.pgksa.pl telefon 728333988; email pgn@pgksa.pl lub w Urzędzie Gminy Łomża; ul. Marii Skłodowskiej Curie 1a; 18-400 Łomża; tel. 86 216 52 63

Wypełnioną ankietę należy złożyć w Urzędzie Gminy lub przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy Łomża; ul. Marii Skłodowskiej Curie 1a; 18-400 Łomża lub przesłać drogą elektroniczną na adres: pgn@pgksa.pl w terminie do 15 lutego 2015 roku.

Dziękujemy Państwu za pomoc w opracowaniu PGN.

Wójt Gminy Łomża

Piotr Kłys