Mieszkańcy Starej Łomży przy Szosie mają swoją świetlicę

Foto nr 41961
Na początku czerwca 2018 r. w siedzibie UMWP w Białymstoku, w Departamencie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, podpisana została umowa na realizację przedsięwzięcia "Przebudowa i nadbudowa budynku hydroforni wraz ze zmianą sposobu jego użytkowania na budynek świetlicy wiejskiej we wsi Stara Łomża przy szosie”. Inwestycja została dofinansowana środkami finansowymi pochodzącymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 - Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działanie 8.6. Inwestycje na rzecz rozwoju lokalnego.

Przedmiotem projektu była przebudowa i nadbudowa budynku hydroforni wraz ze zmianą jego użytkowania na budynek świetlicy wiejskiej przy ul. Wiejskiej we wsi Stara Łomża p/sz, gm. Łomża.

Budynek dawnej hydroforni został całkowicie wyremontowany. Zakres robót obejmował wymianę instalacji elektrycznej, montaż nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej z biologiczną oczyszczalnią ścieków i montaż instalacji gazowej. Budynek został ocieplony i została wykonana nowa elewacja. Dach budynku również został wymieniony – w ramach tych prac wykonano nową konstrukcję więźby dachowej, ocieplenie dachu wełną mineralną i pokrycie dachu blachodachówką. Wstawiono nowe okna i drzwi. Wnętrze budynku również zostało odnowione, prace dotyczyły nie tylko malowania i szpachlowania ścian, ale również remont łazienki wraz z instalacją białej armatury.

- Inwestycje, to nie tylko drogi, które łączą miejscowości, ale również budynki użyteczności publicznej, dzięki którym lokalne społeczeństwo ma możliwość spotkań. Takim miejscem będzie świetlica w Starej Łomży przy Szosie.  Istniejące już boisko, siłownia i plac zabaw wraz z wyremontowanym, a wkrótce i wyposażonym budynkiem służyć będzie wszystkim mieszkańcom – tym młodszym i tym starszym – z czego bardzo jestem zadowolony. Budynek dodatkowo będzie służył jako lokal wyborczy i zdecydowanie ułatwi mieszkańcom dostęp do głosowania w najbliższych wyborach. – mówi Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża.

- Odbiór długo wyczekiwanej inwestycji odbył się w atmosferze zadowolenia. Miejsce zostało kompletnie odnowione - przez 50 lat nic nie było robione w naszej wsi. Mieszkańcy nie spodziewali się takiego efektu końcowego. Cieszymy się bardzo, że znalazł się człowiek, który zainteresował się naszymi potrzebami i tak dobrze zagospodarował miejsce starej hydroforni. – podsumował sołtys wsi Sylwester Bednarczyk.

Całkowity koszt projektu to 419 341,53 zł. Dofinansowanie budowy wynosiło 201 999,97 zł.

logotypy.jpg