Mieszkańcy mają miejsce spotkań

Gmina Łomża tworzy dogodne warunki do integracji mieszkańców inwestuje place zabaw, otwarte strefy aktywności i świetlice wiejskie. Aby stworzyć miejsce spotkań mieszkańców w Starej Łomży nad Rzeką postanowiono wyremontować budynek komunalny po byłym sklepie.

- W Gminie Łomża wiemy, że warto inwestować w rozwój lokalnych społeczności, tworząc przestrzenie, które sprzyjają integracji i aktywności mieszkańców. Odnowione świetlice stają się miejscem spotkań integracyjnych, działań edukacyjnych i kulturalnych. Tak budujemy naszą wioskową i gminną wspólnotę – mówił Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża.

Na realizację zadania w Starej Łomży nad Rzeką Gmina Łomża pozyskała dofinansowanie od Marszałka Województwa  Podlaskiego w ramach „Programu odnowy wsi – kreatywna wieś”. Na „Remont budynku komunalnego w Starej Łomży nad Rzeką z przeznaczeniem na świetlicę wiejską wraz z utworzeniem punktu Wi-Fi” Urząd Marszałkowski przeznaczył kwotę w wysokości 29 996,00 zł.

Łączne koszt inwestycji opiewają na kwotę 219 356,58 zł. Za te pieniądze Gmina Łomża dokonała szeregu prac w budynku po dawnym sklepie wiejskim dostosowując go do potrzeb mieszkańców. Wymieniono posadzki wraz z ich gruntowny ociepleniem, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową,  wykonano remont łazienki, instalacji elektrycznej i sufity podwieszane, odnowiono ściany wewnętrzne oraz utworzono punkt Wi-Fi.

To kolejny obiekt w Gminie Łomża, który jest odnawiany i dostosowywany do potrzeb mieszkańców. W ubiegłych latach, także przy wsparciu środkami zewnętrznymi, zmieniały się świetlice w: Boguszycach, Giełczynie, Mikołajkach, Nowych Kupiskach, Puchałach, Sierzputach Młodych i Starych Modzelach.

Zadanie pn. „Remont budynku komunalnego w Starej Łomży nad Rzeką z przeznaczeniem na świetlicę wiejską wraz z utworzeniem punktu Wi-Fi” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach „Programu odmowy wsi województwa podlaskiego – Kreatywna wieś”