Magiczny czas w Ośrodku Pomocy Społecznej

Piątek 17 grudnia 2021 roku był pełen wrażeń dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża. Dzień rozpoczął się niespodzianką od szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej w Pniewie. Koordynator akcji wraz z dwiema wolontariuszkami przywiózł 10 paczek żywnościowo-przemysłowych zebranych w ramach akcji „Tytka Charytatywna”. Jak mogliśmy się dowiedzieć w akcje zaangażowała się cała społeczność szkolna: każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel oraz pracownik szkoły. Jak podkreślała koordynator akcji nikt nie przechodził obojętnie obok zbiórki. Otrzymane paczki zostały przekazane rodzinom najbardziej potrzebującym z terenu Gminy Łomża.

Emocje po otrzymanej niespodziance nie zdążyły opaść, a już harcerze z 13 Łomżyńskiej Drużyny „Agada” przekazali pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża Betlejemskie Światło Pokoju. Zwyczaj ten trwa od 1991 roku. Tegoroczne hasło tego wydarzenia to „Światło Nadziei”, gdyż w dobie pandemii jest bardzo ważne, aby jej nie tracić. Należy wierzyć, że trudny czas pandemii się skończy i życie wróci do normalności. To Światło Nadziei na lepsze jutro, na pomyślne rozwiązanie wszystkich trudnych spraw.

Zwieńczeniem emocjonującego dnia było przygotowanie świątecznych stroików. Spotkanie zorganizowano w ramach integracji rodzin objętych asystenturą rodziny.  Stroiki własnoręcznie zrobione będą ich twórczyniom towarzyszyć i dawać nadzieję na wspaniałe, pełne magii Święta, czego wszystkim życzymy.