Informacje o projekcie: „Rozwijanie systemu ratownictwa pożarniczego poprzez doposażenie i podniesienie kwalifikacji ratowników w Gminie Łomża – OSP Gać”

Tytuł projektu: „Rozwijanie systemu ratownictwa pożarniczego poprzez doposażenie i podniesienie kwalifikacji ratowników w Gminie Łomża – OSP Gać” Opis projektu: Projekt zakłada zakup specjalistycznego wozu strażackiego na potrzeby OSP Gać oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje ratowników z dziedzin ratownictwa specjalistycznego na potrzeby OSP Gać.

Grupa docelowa: Mieszkańcy Gminy Łomża, Strażacy z OSP Gać

Celem projektu jest rozwinięcie systemów ratownictwa pożarniczego poprzez doposażenie i podniesienie kwalifikacji ratowników w Gminie Łomża.

Efekty, rezultaty projektu: Liczba zakupionych wozów pożarniczych wyposażonych w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof – wartość docelowa 1 szt.; Liczba jednostek służb ratowniczych doposażonych w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof – wartość docelowa 1 szt.; Powierzchnia objęta środkami ochrony przed niekontrolowanymi pożarami – wartość docelowa – 20 700 ha; Ludność odnosząca korzyści ze środków ochrony przed niekontrolowanymi pożarami – wartość docelowa 11 979 osób.

Wartość projektu: 1 320 000,00 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 990 000,00 zł