Ma na swoim koncie osiemnaście powieści, dwa zbiory opowiadań i osiem książek dla dzieci i młodzieży. Książki tej autorki przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków, doczekały się ponad stu zagranicznych wydań. Okrzyknięte też zostały książkami wartymi uwagi przez wszystkie prestiżowe tytuły prasowe.
Fabuła powieści oparta jest na kanwie wydarzeń z 72 roku n.e. kiedy to podczas tzw. powstania żydowskiego twierdza Masada odpierała napór wojsk rzymskich. Ostatecznie twierdza ulega rzymianom, lecz około tysiąca ludzi mieszkających tam-nie. Jednak to nie obrona militarna jest głównym bohaterem tej opowieści. Już sam tytuł ,,Gołębiarki” daje czytelnikowi namiastkę treści. Opowieść o kobietach i dla kobiet jak zauważyły zgodnie uczestniczki spotkania. Historia czterech bohaterek, które w Masadzie pracują w gołębniku. Ich życie splata się ze sobą w węzeł przyjaźni. Jael, Riwka, Aziza, Szira- każda z nich jest inna, dzieli je praktycznie wszystko, łączy siła i wrażliwość, która każe im przetrwać i kochać.
Lektura porusza wiele nadal aktualnych problemów- relacja córka-ojciec, śmierć bliskiej osoby, zdrada, niszcząca siła miłości, dla miłośników historii także wiele się znajdzie cennych informacji odnośnie kultury Żydów w starożytnym Izraelu. Czytelniczki były poruszone lekturą i jak same przyznały opowiada ona historię siły kobiecej przyjaźni, o ironio! siłę kobiecego ,,męstwa”. Moc tej książki to siła jaką każda z nas czuje po jej przeczytaniu, wiara w dumnie podniesioną głowę i śmiało wysuniętą do przodu pierś, mimo wszystko…