Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, który w Polsce obchodzony jest 21 listopada 2017 r., Wójt Gminy Łomża - Piotr Kłys zaprosił pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej do swojego gabinetu, aby wspólnie uczcić to wyjątkowe święto.

Doceniając trudną i odpowiedzialna pracę włodarz gminy podziękował za dotychczasowe zaangażowanie w pracę na rzecz mieszkańców gminy Łomża, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących. Wyrazem uznania były podziękowania i kwiaty od Pana Wójta i Sekretarz oraz nagrody finansowe.

Święto to w Polsce ma wieloletnia tradycję – ustawa przyjęta przez Sejm w 1990 roku ustanowiła, w uznaniu za pracę wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych, dzień 21 listopada Dniem Pracownika Socjalnego.