Betlejemskie Światełko Pokoju zawitało do urzędu

„Odważnie twórzmy pokój” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju, która dotarła również do Urzędu Gminy Łomża. Przekazane przez harcerzy światło jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Harcerze z Hufca Nadnarwiańskiego ZHP w Łomży, wraz Komendantem Hufca - harcmistrzem Wiesławem Domańskim odwiedzili wczoraj urząd gminy. Podczas tej wizyty wójt Piotr Kłys przyjął od harcerzy symboliczne światełko oraz życzenia świąteczne.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 roku przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy. Polscy harcerze uczestniczą w wielkiej sztafecie przekazywania betlejemskiego światła pokoju od 1991 roku.