Alkomat w prezencie dla policji

Wójt Gminy Łomża przekazał łomżyńskim policjantom alkomat do szybkiego badania stanu trzeźwości. Pozwoli on na jeszcze skuteczniejsze eliminowanie z ruchu kierowców, znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Wójt Piotr Kłys przekazał dziś na ręce Komendanta Miejskiego Policji komisarza Marka Sienkiewicza oraz Naczelnika Wydziału Prewencji - podinsp. Jana Iwanowskiego alkomat przesiewowy do badania stanu trzeźwości kierujących.

Urządzenie to wykorzystywane będzie w codziennej służbie łomżyńskich policjantów. Testery trzeźwości znacząco skracają czas badania, a ze względu na technikę pomiaru, nie wymagają także używania ustników. Wystarczy jedynie dmuchnięcie w jego kierunku, aby po chwili pojawił się rezultat badania.