75% poparcia dla Wójta Piotra Kłysa

Foto nr 43247
Fotogaleria
Piotr Kłys nadal będzie kierował Gminą Łomża. W niedzielnych wyborach na Wójta Gminy Łomża poparło go 75% mieszkańców uczestniczących w wyborach.


Piotr Kłys był jedynym zgłoszonym kandydatem na wójta Gminy Łomża. Żaden z pozostałych uczestniczących w wyborach komitetów wyborczych nie wystawił przeciwko niemu swojego kandydata. To sprawiło, że wybory wójta w Gminie Łomża stały się swoistym plebiscytem poparcia dla Piotra Kłysa, który kieruje gminą od blisko 10 lat. Jak się okazało plebiscytem udanym.
W 2014 roku, gdy po raz pierwszy wygrywał wybory na wójta Gminy Łomża cieszył się poparciem 54,4 % wyborców. Cztery lata później, w wyborach 2018 r. uzyskał poparcie 65,74% wyborców. W obecnych wyborach -  7 kwietnia 2024 r. - głos na „TAK” dla Piotra Kłysa oddało 75% uczestniczących w wyborach mieszkańców Gminy Łomża.
Piotr Kłys na wójta Gminy Łomża kandydował z ramienia Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W nowej Radzie Gminy Łomża komitet ten będzie miał zdecydowaną większość – 12 radnych na 15 miejsc. 
Radnymi Gminy Łomża zostali: Anna Baczewska, Sylwester Bednarczyk, Kamil Cieślikiewicz, Arkadiusz Dmochowski, Bożena Jackowska, Krzysztof Jankowski, Tadeusz Jastrzębski, Dariusz Kaszuba, Jarosław Kruszewski, Grzegorz Krzeczkowski, Łukasz Mertin, Elżbieta Modzelewska, Marek Modzelewski, Małgorzata Nasiadko, Renata Romanik. 
Gratulujemy wyborczych wygranych.

Fotogaleria