Strona główna
Lista pytań
Czy gmina Łomża przewiduje jakieś dofinansowania do montażu instalacji gazowych w domach jednorodzinnych? (Do zbiorników lub pieców)
Witam,
Ze względu na ograniczone środki finansowe budżet gminy nie jest w stanie pokryć wydatków związanych z udzieleniem wsparcia finansowego mieszkańcom na montaż instalacji gazowych, przydomowych oczyszczalni ścieków czy wymiany kotłów. Przedmiotowe wsparcie uzależnione jest od możliwości pozyskania dofinansowania z funduszy zewnętrznych. Na dzień dzisiejszy Gmina nie ma możliwości pozyskania takiego dofinansowania z uwagi na brak ogłoszonych konkursów na w/w zadania. Obecnie weryfikacji podlega wniosek Gminy Łomża o dofinansowanie projekt p.n. „Odnawialne źródła energii w Gminie Łomża”, w którym po podpisaniu umowy z instytucją finansującą mieszkańcy uzyskają wsparcie finansowe do zakupu i montażu kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych. W przypadku, gdy zostanie ogłoszony odpowiedni konkurs na dofinansowanie w/w zadań, gmina złoży wniosek aplikacyjny, o czym mieszkańcy zostaną powiadomieni. Jednocześnie informuję, że podejmujemy działania zmierzające do rozbudowy sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego. W tym celu prowadzone są rozmowy z zarządcą sieci – Polską Spółką Gazownictwa. Po określeniu warunków oraz możliwości rozwoju sieci na terenie gminy, będziemy mogli przystąpić do analizy zapotrzebowania oraz określenia kierunku jej rozwoju, o czym poinformujemy w najbliższym czasie.


Pozdrawiam,
Wójt Gminy Łomża,
Piotr Kłys Pytanie z dnia: 2018-04-06 | ostatnia aktualizacja: 2018-04-10 Link do pytania: pytanie.php?id=235

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.