Strona główna
Lista pytań
Panie Wójcie!
Czy jest monitorowana przez Pana podległych pracowników(sołtysów) ilość przebywających i mieszkających na pobyt czasowy na terenie Gminy Łomża obcokrajowców.
Czy osoby wynajmujące im pomieszczenia noclegowe w Siemieniu, Podgórzu, Stara Łomża , odprowadzają od nich należne podatki?
Witam,
na terenie gminy Łomża aktualny meldunek czasowy posiada pięciu obcokrajowców. Jednocześnie informuję, że nie jest odprowadzany podatek od nieruchomości w związku z wynajmem pomieszczeń noclegowych w Siemieniu, Podgórzu i Starej Łomży, tzn. nikt z podatników nie zgłosił takiego faktu. Zgodnie z art. 1A ust. 2 pkt. 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych za działalność gospodarczą nie uznaje się wynajmu turystom pokoi gościnnych w budynkach mieszkalnych znajdujących się na obszarach wiejskich przez osoby ze stałym miejscem pobytu w gminie położonej na tym terenie, jeżeli liczba pokoi przeznaczonych do wynajęcia nie przekracza pięciu. Wynajem pokoi gościnnych turystom nie prowadzi więc do konieczności opodatkowania podatkiem od nieruchomości budynku mieszkalnego lub jego części według stawek właściwych dla działalności gospodarczej.

Pozdrawiam,
Piotr Kłys
Wójt Gminy Łomża Pytanie z dnia: 2017-09-06 | ostatnia aktualizacja: 2017-09-08 Link do pytania: pytanie.php?id=220

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.