Strona główna » Dla mieszkańców
2
kwi
2024

Szkodliwy eternit znika z Gminy Łomża

- Z około 300 gospodarstw domowych odebraliśmy i przekazaliśmy do utylizacji blisko 63 000 m2 eternitu. To tak jakby eternit zniknął z 6 ha dachów – podkreśla Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża.

Eternit zawiera szkodliwy dla zdrowia i środowiska azbest. Kilkadziesiąt lat temu był on jednak najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do pokrycia dachów domów i budynków gospodarczych. Teraz Polacy mają się go pozbyć do 2032 r. Unieszkodliwienie azbestu jest bardzo kosztowne, co sprawia, że wielu mieszkańców, nawet po zdjęciu eternitu z dachu własnych budynków, nie przekazuje go do utylizacji. W realizacji tego zadania wsparła ich Gmina Łomża. Na to zadanie pozyskała dofinasowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Aby odebrać cały zgłoszony przez mieszkańców, a już zdjęty z dachów eternit, z budżetu gminy dołożono ok. 45% środków. Tuż przed świętami wielkanocnymi ostatnie palety eternitu odebrała specjalizująca się w tym zadaniu łódzka firma REVOL sp. z o.o.

  • Szkodliwy eternit znika z Gminy Łomża
  • Szkodliwy eternit znika z Gminy Łomża
  • Szkodliwy eternit znika z Gminy Łomża
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.